13 medali Pacificu | www.torun.pl

13 medali Pacificu

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Kolarki ścigają się po torze

Aż 13 medali przywiozły zawodniczki TKK Pacific z Pruszkowa, gdzie w dniach 20-23 października 2020 r. odbyła się ostatnia impreza mistrzowska w 2020 roku – Torowe Mistrzostwa Polski Elity  oraz młodzieżowców.

Tradycyjnie pierwszego dnia zmagań rozegrane zostały konkurencji drużynowe. Fitnesski  swoje starty zaczęły od wyścigu drużynowego, jadąc w składzie: Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, Patrycja Lorkowska, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek, i wygrały kwalifikacje, a w biegu o złoto dogoniły drużynę Jedynki Kórnik.

Podczas drugiego dnia rywalizacji rozegrano m.in. wyścigi indywidualne na dochodzenie, w których świetnie spisały się Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska i Karolina Kumięga. Torunianki wywalczyły pierwsze trzy miejsca w kategorii elita, a Patrycja Lorkowska wraz z Karoliną Kumięgą dorzuciły dublet w kategorii młodzieżowej. Zmagania drugiego dnia rywalizacji elity kończyły starty w wyścigu Scratch, gdzie po srebro w elicie kobiet sięgnęła Karolina Karasiewicz, która uległa jedynie brązowej medalistce Mistrzostw Świata Darii Pikulik (Ziemia Darłowska).

Trzeci dzień po raz kolejny potwierdził wysoką dyspozycję całego zespołu. W wyścigu eliminacyjnym świetnie zaprezentowała się Patrycja Lorkowska, która wywalczyła srebro w elicie oraz złoto w kategorii młodzieżowej. Po wyścigu eliminacyjnym rozegrano wyścig punktowy - rywalizacja o tytuł Mistrzyni Polski była bardzo zacięta, a o tytule Mistrzyni Polski decydował ostatni finisz, który wygrała Karolina Karasiewicz, wyprzedzając Wiktorię Pikulik (Ziemia Darłowska). Bardzo dobrze zaprezentowała się również Karolina Kumięga, która wywalczyła srebro w kategorii do lat 23. Torunianki z bardzo dobrej strony pokazały się podczas wyścigu madison, gdzie Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska wywalczyły brąz.

Ostatniego dnia startów brązowy medal dorzuciła Paulina Pastuszek, która w wyścigu na 500 m zajęła trzecie miejsce.

Podsumowując, zawodniczki TKK „Pacific” Toruń z krajowego czempionatu wracają z 13 medalami Mistrzostw Polski ( 5 złotych, 5 srebrnych oraz 3 brązowych).

Informacja: TKK Pacific Toruń, fot. Marek Kwasowski
 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Johnny Depp ze statuetką Złotej Żaby
  Kultura, Miasto
  W tym roku ze względu na pandemię uroczystość zakończenia festiwalu EnergaCamerimage odbyła się w nowej, wirtualnej formie. 21 listopada 2020 r. przed ekranami komputerów poznaliśmy zwycięzców statuetek Złotej, Srebrnej i Brązowej Żaby. Pierwsze miejsce w Konkursie Głównym uzyskał Joshua James Richards za zdjęcia do filmu „Nomadland”. To nie...
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.
 • Graika rządowa z napisem 100 dni solidarności w walce z COVID-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 listopada 2020 r. na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa na najbliższe 100 dni. Wprowadzone zostały nowe uregulowania dot. galerii handlowych, ferii zimowych oraz podjęto decyzję o dalszym nauczaniu zdalnym w szkołach.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 21.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 123 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6331 zakażeń.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Ze względu na nauczanie zdalne wprowadzone w trakcie pandemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o zmianach wymagań na egzaminach ósmoklasisty i maturalnych. Zanim zmiany zostaną ogłoszone, zespoły robocze pracujące nad wymaganiami czekają na opinie nauczycieli. Do 27 listopada ministerialni eksperci czekają na wiadomości w ramach...
 • Mimo że Centrum Sztuki Współczesnej, jak wszystkie instytucje kultury, jest obecnie zamknięte, czynną tam wystawę fotografii "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" można oglądać wirtualnie.
 • Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • 19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Od poniedziałku 23 listopada 2020 r. przez cały sezon wymiany opon nasz serwis ogumienia działający w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 jest czynny dłużej – od godz. 7:00 do 21:00.
 • 19 listopada 2020 roku podczas sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przedstawił radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta: wydarzeń, jakie odbyły się w mieście i walki z pandemią COVID-19.
 • Od najbliższej niedzieli (22 listopada) od godziny 13:00 zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na moście J. Piłsudskiego.
 • Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.