164 nowe zakażenia – 4.12.2020 | www.torun.pl

164 nowe zakażenia – 4.12.2020

Koronawirus
Data publikacji: 04 grudnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi

Ministerstwo Zdrowia informuje o 13 239 przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. 164 osoby zakażone to mieszkańcy Torunia.

W całym kraju z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło od wczoraj 551 osób, w tym 2 mieszkańców Torunia. Ilość nowych zakażeń w regionie to 1081, zmarło 12 osób z województwa kujawsko-pomorskiego.

Od początku trwania pandemii COVID-19 w całym kraju zakaziło się 1041846 osób.

Na zdjęciu: tabela z danymi epidemicznymi dla Torunia

Placówki opieki żłobkowej i przedszkolnej:

Żłobki Miejskie ŻM nr 1: izolacja – 1 podopieczny, 1 pracownik, kwarantanna - 2 dzieci i jedna grupa oraz 6 pracowników; ŻM nr 4: kwarantanna – 2 osoby.

Przedszkola i oddziały przedszkolne:

Kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznych objęto 9 placówek publicznych i 4 niepubliczne: PM nr 1 (zawieszenie zajęć dla całego przedszkola), PM nr 6, PM nr 9, PM nr 11, PM nr 15, PM nr 17 (zawieszenie zajęć dla całego przedszkola), PM nr 18, oddział przedszkolny przy SP3, oddział przedszkolny przy SP28 oraz Przedszkole Domowe „Gniazdko”, Niepubliczna Szkoła Podst. Montessori, Alfik, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Źródełko”.

Więcej informacji o sytuacji epidemicznej na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego – aby przejść do strony kliknij tutaj.

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.