23 nowe zakażenia – 25.1.2021 | www.torun.pl

23 nowe zakażenia – 25.1.2021

Koronawirus
Data publikacji: 25 stycznia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi

W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w całej Polsce wykryto 2 419 zakażeń. 38 osób zmarło z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących. Najwięcej zakażeń wykryto w województwach: mazowieckim (371), pomorskim (357) i kujawsko-pomorskim (218).

Na zdjęciu: tabela z danymi epidemicznymi dla Torunia

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 27 grudnia 2020 roku w całym kraju zaszczepiono 707 474 osób. W Toruniu szczepionkę przyjęło 5 600 osób. Więcej danych dot. szczepień znaleźć można w rządowym serwisie GOV.PL – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Od 22 stycznia 2021 roku w całej Polsce na szczepienie przeciwko COVID-19 mogą się rejestrować osoby w wieku 70+. W piątek 22 stycznia 2021 r. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o nowym sposobie rejestracji na szczepienie dla tej grupy osób. Poza dotychczasowymi formami, mogą to zrobić wysyłając SMS o treści SZCZEPIMYSIE pod numer 664 908 556.

Placówki opieki żłobkowej i przedszkolnej

W Żłobku Miejskim nr 2 dwoje dzieci przebywa w kwarantannie. W niepublicznym Żłobku im. Aniołów Stróżów w izolacji przebywa jeden podopieczny, a 13 wychowanków i dwoje pracowników objęto kwarantanną.
Nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną objęto: oddział przedszkolny w SP nr 2 (jedna grupa) oraz Przedszkole „Jacek i Agatka” (jedno dziecko w izolacji, jedna grupa i nauczyciel w kwarantannie).

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.