24. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

24. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”

Tytuł projektu:
24. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.4 „Ochrona i rozwój zasobów kultury”
Schemat: Imprezy kulturalne - edycja 2020

Realizator:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 364 943,60 zł
Kwota dofinansowania: 68 300 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Gmina Miasta Toruń, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wkład sektora prywatnego, Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Termin realizacji:
26.06.2020 r. - 5.09.2020 r.

Opis projektu:
Przedsięwzięcie stanowi zadanie w ramach projektu partnerskiego Samorządu Województwa pn. „Kujawsko-Pomorskie - rozwój poprzez kulturę 2020”. W dniu 4.11.2020 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął uchwałę nr 43/1857/20 w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego pn. „Kujawsko-Pomorskie - rozwój poprzez kulturę 2020”.

24. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” odbył się w dniach 26 czerwca - 5 września 2020 roku w Toruniu. Kontynuuje on tradycję letnich koncertów w zróżnicowanych architektonicznie przestrzeniach Starego Miasta. Łącznie odbyło się 16 wydarzeń: koncerty symfoniczne, koncerty kameralne, recitale, projekcja filmowa, koncert z prelekcją oraz wystawa. Zaproszeni goście to muzycy najwyższej klasy, uznani na arenie międzynarodowej (Adam Bałdych, Łukasz Długosz, Urszula Dudziak), a także muzycy młodego pokolenia.

Do udziału w Festiwalu zostali zaproszeni artyści z następujących krajów: Polska, Niemcy, Litwa. W ramach Festiwalu obchodzona była m.in.: 100. rocznica powrotu Torunia do Wolnej Polski, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz rocznica Powstania Warszawskiego. Wstęp na 4 wydarzenia był bezpłatny dla odbiorców.

Cele projektu:

  1. Popularyzacja najwybitniejszych dzieł wielowiekowego dziedzictwa kulturowego z uwzględnieniem muzyki polskiej.
  2. Umożliwienie udziału w koncertach muzyki klasycznej osób wykluczonych pod względem ekonomicznym (4 bezpłatne wydarzenia oraz niska cena biletów).
  3. Prezentacja muzyki rozrywkowej w wydaniu symfonicznym mająca na celu poszerzenie i zachęcenie do uczestnictwa odbiorców, którzy nie mieli dotychczas styczności z muzyką klasyczną.
  4. Umożliwienie udziału w Festiwalu młodym artystom (laureaci 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego).
  5. Umocnienie i podtrzymanie marki i wizerunku Festiwalu jako produktu turystyki kulturalnej.
  6. Wspieranie współczesnej twórczości muzycznej.

Rezultaty:

  1. Zaspokojenie potrzeb kulturalnych w zakresie uczestnictwa w wydarzeniach z zakresu kultury wysokiej.
  2. Wzbogacenie oferty kulturalnej i zachowanie różnorodności kulturowej miasta.
  3. Zwiększenie liczby uczestników w wydarzeniach popularyzujących muzykę klasyczną.
  4. Zdobycie doświadczenia przez wolontariuszy przy organizacji projektu kulturalnego.
  5. Podniesienie konkurencyjności instytucji.
  6. Popularyzacja polskich wykonawców i twórczości współczesnych, polskich kompozytorów (Wojciech Kilar, Krzysztof Baculewski, Grażyna Pstrokońska-Nawratil).

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Kultura
Realizator: 
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Otwieramy lewoskręt przy Poznańskiej
    Drogi, Miasto
    W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Na zdjeciu: prezydent Michał Zaleski wyjmuje z koszyka wiklinowego mazurki i podaje seniorom
    Miasto
    Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • Na zdjeciu: prezydent stoi ze sportowcami, którym wręczył nagrody
    Miasto, Sport
    Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Na zdjeciu: ławki i krzesła w sali lekcyjnej, w tle tablica i mapa
    Miasto
    Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • Na zdjęciu: biały autobus miejski
    Miasto, MZK
    W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski siedzi przy stole, przed nim urządzenie do obsługi karty miejskiej
    Miasto, MZK
    Za kilka miesięcy torunianie będą mieli kartę miejską. 26 marca 2024 r. miasto podpisało umowę na wdrożenie systemu z firmą Mera Systemy sp. z o.o.
  • Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste święcenie pokarmów z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz prezydenta miasta Michała Zaleskiego.
  • W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Podgórnej z Wiązową. Powstało tu wyniesione skrzyżowanie. We wtorek 26 marca 2024 r. około godziny 16:00, po zakończeniu ostatnich prac porządkowych, zostanie udostępnione do ruchu.
  • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.
  • Zbliża się 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. Jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2024 r. w Copernicus Toruń Hotel.
  • W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Rozwoju zaprasza na darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z lewobrzeża w ramach projektu „Toruńskie Lewobrzeże aktywne sportowo”.