5. DroneTech World Meeting | www.torun.pl

5. DroneTech World Meeting

Biznes, Miasto
Data publikacji: 29 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Laptop z widocznym na ekranie panelem dyskusyjnym ustawiony jest na tle plakatu zapowiadającego piątą edycję DroneTech Meeting

Ponad 40 prelegentów, 46 podmiotów, 2 sceny, sesje tematyczne, panele dyskusyjne - tak w wielkim skrócie zapowiada się jubileuszowa piąta edycja największego wydarzenia dronowego w Polsce, czyli DroneTech World Meeting.

W ciągu 2 dni, 6 i 7 listopada 2020 r., już po raz piąty Toruń stanie się stolicą technologii bezzałogowych. Tym razem online, z domu lub biura, będzie można uczestniczyć w konferencji i spotkaniach biznesowych.

- Tradycyjnie, sympatycy DroneTech World Meeting nas nie zawiedli i zgłosili wiele bardzo ciekawych tematów i wystąpień - ujawnia Paweł Słupski, prezes Instytutu Wspierania Nowych Technologii (IWNT), organizator wydarzenia. Jak dodaje, zgłoszenia do Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej DroneTech World Meeting nadesłało ponad 40 osób reprezentujących środowiska naukowe oraz biznesowe, zarówno z kraju, jak i ze świata. W takim gronie bez wątpienia ponownie dojdzie do wymiany myśli, doświadczeń wyników prac badawczych i współpracy na linii nauka-biznes.

Z pełną listą prelegentów można zapoznać się na stronie DroneTech World Meeting

- Wydarzenie organizowane jest z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego - zapewnia Adrian Drzycimski, współorganizator z IWNT. – Sytuacja jest dynamiczna, dlatego zdecydowaliśmy się na formę całkowicie online – każdy chcący uczestniczyć w wydarzeniu, czy to jako słuchacz, czy wystawca lub uczestnik sesji networkingowych, będzie miał do nich dostęp nieodpłatnie poprzez stronę wydarzenia.

Przejdź do strony wydarzenia DroneTech World Meeting

Zgodnie z ideą przyświecającą 5th DroneTech World Meeting, tematyka, którą poruszą goście, będzie dotyczyć bezzałogowców zarówno latających, kosmicznych, jak i pływających oraz jeżdżących, a także technik i technologii z nimi związanych, w tym technologii satelitarnych i precyzyjnego rolnictwa. W tym roku prelegenci przedstawią takie tematy, jak m.in. niezawodne systemy łączności dalekiego zasięgu, prawne ograniczenia w zastosowaniu technologii blockchain, perspektywy rozwoju i wykorzystania bezzałogowców pływających, w tym flimmerów, sztuczna inteligencja i algorytmy do wykrywania ludzi zaginionych i dzikich wysypisk śmieci, uczenie maszynowe a planowanie tras i misji, loty BSP w roju.

Międzynarodowo zapowiada się giełda kooperacyjna dla branży dronowej. Na ten moment zapisanych jest 80 podmiotów z 20 państw, które w trakcie aranżowanych spotkań B2B on-line będą szukać między sobą możliwości do współpracy, potencjalnych klientów, partnerów biznesowych. Dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili - nic straconego! Bezpłatna rejestracja trwa do 30.10.2020 r. Chętni uczestniczyć w giełdzie kooperacyjnej muszą zarejestrować się na stronie DroneTech.  

Organizatorem 5th DroneTech Meeting w Toruniu jest Instytut Wspierania Nowych Technologii, a współorganizatorem Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rozwoju, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, Partnerem Strategicznym jest Województwo Kujawsko Pomorskie oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Partnerem Naukowym wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Toruń. Partnerem jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
Patronem medialnym wydarzenia jest swiatdronow.pl, dlapilota.pl, Dronowładni.pl, Radio GRA, Prawo i Kosmos, Nowości, Toruń Nasze Miasto, Legnicki Klub Miłośników Dronów ARROW.
Więcej informacji na stronie www.dronetech-poland.com oraz profilu na Facebooku.  

Źródło: IWNT

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Johnny Depp ze statuetką Złotej Żaby
  Kultura, Miasto
  W tym roku ze względu na pandemię uroczystość zakończenia festiwalu EnergaCamerimage odbyła się w nowej, wirtualnej formie. 21 listopada 2020 r. przed ekranami komputerów poznaliśmy zwycięzców statuetek Złotej, Srebrnej i Brązowej Żaby. Pierwsze miejsce w Konkursie Głównym uzyskał Joshua James Richards za zdjęcia do filmu „Nomadland”. To nie...
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.
 • Graika rządowa z napisem 100 dni solidarności w walce z COVID-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 listopada 2020 r. na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa na najbliższe 100 dni. Wprowadzone zostały nowe uregulowania dot. galerii handlowych, ferii zimowych oraz podjęto decyzję o dalszym nauczaniu zdalnym w szkołach.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 21.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 123 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6331 zakażeń.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Ze względu na nauczanie zdalne wprowadzone w trakcie pandemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o zmianach wymagań na egzaminach ósmoklasisty i maturalnych. Zanim zmiany zostaną ogłoszone, zespoły robocze pracujące nad wymaganiami czekają na opinie nauczycieli. Do 27 listopada ministerialni eksperci czekają na wiadomości w ramach...
 • Mimo że Centrum Sztuki Współczesnej, jak wszystkie instytucje kultury, jest obecnie zamknięte, czynną tam wystawę fotografii "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" można oglądać wirtualnie.
 • Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • 19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Od poniedziałku 23 listopada 2020 r. przez cały sezon wymiany opon nasz serwis ogumienia działający w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 jest czynny dłużej – od godz. 7:00 do 21:00.
 • 19 listopada 2020 roku podczas sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przedstawił radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta: wydarzeń, jakie odbyły się w mieście i walki z pandemią COVID-19.
 • Od najbliższej niedzieli (22 listopada) od godziny 13:00 zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na moście J. Piłsudskiego.
 • Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.