500 Plus – ważne terminy | www.torun.pl

500 Plus – ważne terminy

Miasto
Data publikacji: 25 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus

Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.

Aktualnie trwa okres świadczeniowy 2019/2021, który się zakończy 31 maja 2021 r. Aby pobierać świadczenie przez kolejny rok, od czerwca 2021 do maja 2022, należy złożyć wniosek.

Nabór wniosków na kolejny rok rozpoczyna się od 1 lutego 2021 r.  - świadczenia będą przyznawane na okres od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Ważne: W lutym i marcu 2021r. wniosek o kontynuację świadczeń będzie można złożyć wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem:

 • bankowości elektronicznej,
 • portalu empatia.gov.pl
 • portalu PUE ZUS.

Od kwietnia 2021 r. wniosek będzie można złożyć także w wersji tradycyjnej (papierowej).

Ważne terminy:

Miesiąc złożenia wniosku

Termin rozpatrzenia wniosku

Luty 2021

tylko elektronicznie

do 30 czerwca 2021

Marzec 2021

tylko elektronicznie

Kwiecień 2021

Maj 2021

do 31 lipca 2021

Czerwiec 2021

do 31 sierpnia 2021


Najważniejsze informacje o 500+
Świadczenie wychowawcze to forma pomocy państwa w wysokości 500 zł miesięcznie dla rodziców bądź opiekunów dzieci do 18. roku życia. Świadczenia mogą także pobierać cudzoziemcy, o ile spełniają dodatkowe warunki (m.in. zamieszkują wraz z rodzinami w Polsce i posiadają prawo pobytu oraz dostęp do rynku pracy).

Przyznanie świadczenia nie jest zależne od dochodu rodziny i nie wymaga wydania decyzji administracyjnej. Przyznanie świadczenia odbywa się w drodze informacji, która jest przesyłana na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej. Jeżeli wnioskodawca nie wskazał adresu poczty elektronicznej, istnieje możliwość odebrania informacji w wersji papierowej (na żądanie świadczeniobiorcy).

Odmowa lub uchylenie/zmiana prawa do świadczenia wychowawczego następuje w drodze decyzji administracyjnej, od której przysługuje odwołanie.

W Toruniu realizacją świadczeń 500+ zajmuje się Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.


Szczegółowe informacje o składaniu wniosków i warunkach pobierania świadczeń na stronie TCŚR – kliknij, aby przejść do strony.


Aktualnie świadczenie 500+ wypłacane jest na 31 126 toruńskich dzieci. Szacuje się, że od lutego do czerwca 2021 r. do TCŚR wpłynie ok. 22 tys. wniosków.   

Kliknij, żeby powiększyćNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.