www.torun.pl

Auto Skyway Festival

Kultura, Miasto
Data publikacji: 31 lipca 2020
Autor: Natalia Przytarska
Plakat informacyjny Auto Skyway Festival

Największe świetlne wydarzenie lata w nowej, oryginalnej lokalizacji. Niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, 12 różnorodnych stref i ponad 20 festiwalowych atrakcji – tak zapowiada się "Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie", który już w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku odbędzie się na lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Na wydarzenie ruszyła sprzedaż biletów.

Toruński festiwal światła w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również zmianę formuły na drive through. Oznacza to, że tegoroczny "Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie" spędzimy bezpiecznie, oglądając świetlne instalacje z wnętrz swoich samochodów. Zamiast spacerować tłumnie po terenie wydarzenia, publiczność przejedzie trasą festiwalowych instalacji, bez narażania się na bezpośredni kontakt z innymi.


Co czeka na festiwalowej trasie?

Tegoroczny program pełen jest niecodziennych instalacji. Wyruszając w niemal 5 kilometrową trasę widzowie miną kilkadziesiąt świetlnych projektów zgrupowanych w 12 stref tematycznych. W programie znajdą się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Przemieszczając się po terenie wydarzenia widzowie miną m.in. fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechniką, świetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji będą także świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Nie zabraknie też projektów z przymrużeniem oka i udziałem obcej cywilizacji – oczywiście narysowanych przez jednego z toruńskich rysowników. Humorystyczne ufoludki towarzyszyć będą widzom przez całe wydarzenie – wyznaczając ponadto festiwalowy świetlny szlak.


Uwaga! Wjazd tylko dla samochodów osobowych

Wjazd na teren wydarzenia odbywać się będzie ul. Łukasiewicza (boczną ulicą dojazdową do Motoareny). Wpuszczane będą tylko te pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (punkt 40 Art. 2, tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak: autobusy, pojazdy motorowe, itp. nie będą mogły wjechać na teren Auto Skyway Festival.

Co istotne, na terenie wydarzenia w samochodzie może jednocześnie przebywać maksymalnie liczba osób określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. To znaczy, że kupując jeden bilet wjazdu, dobrą zabawę zapewni sobie cała rodzina lub grupa znajomych!

Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 20:30–00:00, natomiast ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Przed wjazdem obowiązywać będzie jedna kolejka, a zakupienie biletu elektronicznie nie uprawnia do wcześniejszego wjazdu.


Kup bilet wcześniej i ciesz się festiwalem

Tegoroczny Auto Skyway Festival będzie imprezą biletowaną. Aby wjechać na teren festiwalu, trzeba mieć bilet zakupiony elektronicznie lub kupić go w dniu imprezy - przed wjazdem na teren wydarzenia. Zachęcamy do kupna biletu wcześniej przez serwis Bilety24.pl, co nie tylko zapewni większe bezpieczeństwo, ale i pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu.

Warto podkreślić, że jeden bilet ważny jest na jeden samochód. Tym samym w ramach jednego biletu festiwal może obejrzeć kilka osób z jednego gospodarstwa domowego!

Cena biletów to kolejno: 30 zł, jeśli chcemy zobaczyć festiwal w środę i czwartek lub 40 zł, jeśli chcemy odwiedzić festiwal w piątek i sobotę. Zakupiony bilet można zrealizować w jeden z wybranych przez siebie dni, zgodnie z rozpiską cenową. Cena biletu dotyczy jednego samochodu, bez względu na ilość osób w nim przebywających i dotyczy jednorazowego wjazdu na teren wydarzenia (ulicą Łukasiewicza z boku Motoareny). Przejdź do strony ze sprzedażą biletów. 

Jeden zakupiony bilet to także doskonała okazja, aby pomóc środowisku! Dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu każdy bilet wjazdowy na teren festiwalu to jedno posadzone drzewo w toruńskich lasach! Co znaczy, że im więcej nas będzie, tym więcej drzew posadzimy! O akcji szerzej poinformujemy już wkrótce!


Hybrydy i samochody elektryczne wjadą za darmo

Z dobrej informacji ucieszą się natomiast wszyscy właściciele samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Te pojazdy uprawnione są do bezpłatnego wjazdu na teren festiwalu. Na prośbę organizatora kierujący pojazdem jest zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu w celu zweryfikowania sekcji P3, określającej rodzaj paliwa używanego w samochodzie (pojazdy uprawnione do bezpłatnego wjazdu powinny posiadać oznaczenie EE lub P/EE).


Co warto wiedzieć przed festiwalem?

Ze względu na epidemię COVID-19 Auto Skyway Festival rządzi się w tym roku innymi zasadami niż dotychczasowe edycje imprezy. Na terenie wydarzenia odbywać się będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem osobowym z prędkością wynoszącą 5-10 km/h, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie możliwości zatrzymywania się, a także wysiadania z samochodów.

Wszyscy uczestnicy imprezy zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Pasażerowie samochodu zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie wydarzenia, zwłaszcza w momencie zakupu biletu lub okazania go do sprawdzenia. Ponadto podczas wjazdu na teren wydarzenia organizator wykona zdjęcie rejestracji wpuszczanego samochodu, które bedzie wykorzystane wyłącznie w celu ewentualnego skontaktowania się z uczestnikami w razie konieczności poinformowania ich o sytuacji epidemiologicznej.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu siedziba Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie przy ul. Batorego
  Miasto
  Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie zachęca do zapozania się z zasadami składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2020/2021.
 • Miasto
  4 sierpnia 2020 r. wyruszy z Torunia Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa będzie miała oryginalną formę.
 • Na zdjęciu: grafika ze zdjęciem Motoareny z lotu ptaka
  Sport
  W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: ludzie wsiadający do autobusu
  MZK
  W związku z udostępnieniem dla ruchu nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej i Celniczej, od soboty 1.08.2020 r. zmieniona została trasa przejazdu autobusów linii nr 0 oraz C w obrębie Centralnego Cmentarza Komunalnego.
 • Na zdjęciu: autobus i tramwaj na tle Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma zostać wydłużona a częstotliwość połączeń poza godzinami szczytu ograniczona. Zanim jednak proponowane rozwiązania zostaną wprowadzone prosimy mieszkańców o zapoznanie się ze zmianami i...
 • Screen interaktywnej mapy z punktami partnerskimi na starówce
  Biznes, Miasto
  Już w prawie stu miejscach na starówce zrobimy zakupy w obniżonych cenach z kartą Moja Starówka.
 • Od 1 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe regulacje prawne dotyczące rejestracji łódek wędkarskich, jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Dotychczasowe przepisy przewidywały kilka rejestrów, w których mogły być zarejestrowane jednostki pływające. Rejestry prowadziły różne organy, natomiast regulacje odnoszące się do obowiązku...
 • Rozpoczął się kolejny tydzień nocnych prac na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. W tym czasie most jest otwarty dla ruchu, ale z pewnymi ograniczeniami. Wprowadzony na ten czas ruch wahadłowy umożliwia wjazd na obiekt betonowozów, dzięki którym na przęśle 1 i 2 będzie betonowana płyta przeprawy. Kolejne prace nocne rozpoczną się we...
 • W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 2 sierpnia 2020 odbył się rekreacyjny rajd rowerowy. Wydarzeniu wzieło udział blisko 150 osób. Organizatorem było Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UM.
 • W sobotnie popołudnie 1 sierpnia na ostatniej kondygnacji parkingu Toruń Plaza odbyłą się czwarta edycja imprezy dla miłośników jazdy na rolkach. Rodzinno-rekreacyjne wydarzenie zgromadziło blisko 150 uczestników.
 • 1 sierpnia 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Toruńskie obchody tej ważniej rocznicy zorganizowano pod obeliskiem Ku Czci Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Marii Biedermann-Kowalewskiej Medal Thorunium i odznaczył organizacje kombatanckie okolicznościowymi medalami z...
 • Do grona toruńskich stulatków dołączyła 26 kwietnia 2020 r. Pani Irena Kazaniecka. Jubilatkę odwiedził 31 lipca prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na modernizację trzech odcinków torowisk tramwajowych. Realizacją zamówienia było zainteresowanych aż sześciu wykonawców - ostatecznie wybrana została firma Balzola Polska, która w przeciągu 21 miesięcy wykona prace budowlane za łączną kwotę ponad 100 milionów złotych.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy sześciu autobusów elektrycznych i wykonanie infrastruktury do ich ładowania. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach S.A., która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Za zaprojektowanie oraz wybudowanie infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych odpowiadać...