www.torun.pl

Dobry start dla toruńskich uczniów

Miasto
Data publikacji: 06 sierpnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin
Kobieta wchodzi do siedziby Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie

Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".

To rządowa pomoc skierowana do uczniów rozpoczynających rok szkolny 2020/2021. Wsparcie jest przeznaczone na na pokrycie kosztów związanych z początkiem roku szkolnego. Świadczenie przysługuje raz w roku, w wysokości 300 zł na każde dziecko, do ukończenia 20. roku życia, a na dziecko z niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną - do 24. roku życia. Jest przyznawane również na dzieci, które ukończyły odpowiednio 20. lub 24. rok, ale w tym samym roku kalendarzowym rozpoczną rok szkolny.

W tym roku w Toruniu pieniądze trafiły już do 3981 rodzin na 5377 dzieci, a łączna kwota wypłat wyniosła 1 613 100 zł.

Przypominamy, że wnioski o przyznanie świadczenia "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. W lipcu do Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie wpłynęło 7931 wniosków.

Podania można złożyć elektronicznie (za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz platformy Emp@tia), a w sierpniu także papierowo (wypełnione wnioski należy wrzucać do urn podawczych znajdujących w siedzibach TCŚR). Zachęcamy do składania wniosków przez internet – wypełnienie formularza zajmuje kilka minut i nie wymaga wychodzenia z domu. Informacja o jego przyznaniu świadczenia jest przesłana zainteresowanym pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany we wniosku.

Szczegóły na temat świadczenia "Dobry start" (w tym druki oraz wzór wypełnionego wniosku wraz z instruktażem) można znaleźć pod linkiem: www.tcsr.torun.pl/akcja-swiadczeniowa-2020

Fot. Lech Kamiński


Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.