Drogowcy naprawiają drogi po zimie | www.torun.pl

Drogowcy naprawiają drogi po zimie

Data publikacji: 25 lutego 2021
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Zrywanie zniszczonego asfaltu przez specjalistyczny sprzęt

Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.

Mroźna zima nie oszczędziła w tym roku dróg. Wiosenne roztopy obnażyły rozmiar zniszczeń. W wielu miejscach w asfalcie pojawiły się pęknięcia i dziury. Toruńscy drogowcy podjęli
zmasowane działania, aby zapewnić bezpieczeństwo na ulicach.

- Od wczoraj zwiększyliśmy liczbę ekip łatających dziury z 5 do 10. Uruchomiliśmy też specjalny numer telefonu, pod którym mieszkańcy mogą zgłaszać informacje o ubytkach w jezdni. Można to robić drogą e-mailową i przy użyciu aplikacji "Dbam o miasto". Pomoc ze strony mieszkańców jest dla cenna i bardzo za nią dziękuję - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Niezależnie od zgłaszanych sygnałów inspektorzy MZD objeżdżają miasto, aby niezwłocznie i na bieżąco reagować na to, co pozostawiły po sobie na drodze zmienne temperatury. W  budżecie MZD na ten rok na bieżące utrzymanie dróg, w tym także łatanie dziur, została zabezpieczona kwota około 5,8 mln zł.


56 66 93 116 - numer telefonu, pod którym można zgłaszać sygnały o ubytkach w jezdni

mzd@mzd.torun.pl - adres e-mail, na który można wysyłać zgłoszenia usterek drogowych 


Naprawa zniszczonego asfaltu po zimie

Drogowcy rozpoczęli także sprzątanie ulic po zimie. - W tym roku na toruńskie ulice wyspano 1500 ton piasku - mówi Rafał Wiewiórski. - Sprzątanie rozpocznie się od starówki, chodników i ścieżek rowerowych.

Zdjęcia: Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski w maseczce podczas sesji Rady Miasta Torunia zdalnej
  Koronawirus
  Podczas 29. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu widać boisko typu orlik
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 roku będzie możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
 • Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway
  Kultura, Miasto
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.
 • Pracownik w specjalnej uprzęży alpinistycznej wycina jemiołę z wysokiego drzewa
  Miasto
  Zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, obumarłe oraz nierokujące szans na przeżycie drzewa zostaną usunięte.
 • Miasto
  16 kwietnia 2021 r. minęła 16. rocznica śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i 9. rocznica śmierci prof. Mariana Biskupa - wybitnych toruńskich humanistów, honorowych obywateli Torunia.
 • Grafika ogólna - nowe statystyki dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  17 847 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 595 zgonów - to ogólnopolskie dane epidemiologiczne na piątek 16 kwietnia 2021 r. W Toruniu - 72 zakażenia i 2 zgony.
 • Oświadczenie rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Torunia, Anny Kulbickiej-Tondel, po briefingu ProNatura i Miasta Bydgoszcz, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2021 r., w sprawie spalarni odpadów w Bydgoszczy.
 • Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi „Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia, są one całkowicie darmowe, ale obowiązują zapisy na stronie...
 • Po raz kolejny na sprzedaż zostaną wystawione działki inwestycyjne w rejonie ulic Pera Jonssona i Szosy Bydgoskiej w Toruniu. 6 lipca 2021 r. odbędzie się przetarg dotyczący sprzedaży gruntów między Motoareną a budynkami dawnego Merinoteksu.
 • Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Kolejny dzień przyniósł w Toruniu 92 potwierdzone testami nowe zakażenia koronawirusem. Z 14 na 15 kwietnia 2021 r. odnotowano też 4 ofiary śmiertelne. To już 422 torunian, którzy przegrali walkę z pandemią.
 • 18 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce – święto uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku. Celem obchodów Dnia Pacjenta w śpiączce jest próba zrozumienia problemów takich pacjentów i stworzenie opieki mającej na celu wybudzanie pacjentów ze śpiączki, gdy tylko okaże się to możliwe. W toruńskiej Fundacji „Światło”...
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie szczególnych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Przyjęta uchwała, wraz z autopoprawką zgłoszoną przez radnych, określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.
 • Podczas sesji Rady Miasta Torunia 15 kwietnia 2021 roku radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która wprowadza zmiany w realizacji budżetu obywatelskiego w naszym mieście.