www.torun.pl

Dzień dla zdrowia w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 12 września 2020
Autor: Filip Tomasik

Rynek Nowomiejski zamienił się w największą mobilną przychodnię w kraju. Dzięki Fundacji NEUCA dla Zdrowia powstało Białe Miasteczko, w którym torunianie mogli skorzystać z 15 różnych badań.

Akcja jest częścią Walkathonu 2020 i wyzwania #DPSwalkchallenge. Każdy, kto przejdzie minimum 1 km używając aplikacji monitorującej aktywność, zrobi zrzut ekranu i opublikuje go wraz z zasadami na swoim profilu Facebook oraz zarejestruje na stronie Fundacji https://neucadlazdrowia.pl/, a następnie nominuje do udziału w akcji kolejnych 5 osób, dorzuca swoją cegiełkę do pomocy dla podopiecznych DPSów. Można też wpłacic dowolną kwotę na stronie akcji.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne zrezygnowano z tradycyjnej formuły wspólnego, zbiorowego walkathonu ulicami Toruniami. Zamiast tego Fundacja zaproponowała uczestnikom indywidualną realizację różnych form aktywności fizycznej.

W finale Walkathonu, 12 września 2020 roku na Rynku Nowomiejskim w Toruniu powstało Białe Miasteczko. Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaproponowała torunianom aż 15 rodzajów bezpłatnych badań profilaktycznych. Uczestnicy mogli wykonać m.in. badania krwi, mammografię, USG jamy brzusznej, EKG, badania wzroku i znamion skórnych.

Dzięki aktywnemu zaangażowaniu uczestników tegorocznej edycji marszu wirtualnego Fundacja NEUCA dla Zdrowia przekaże aż 500 wózków inwalidzkich dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

fot. Wojciech Szabelski
Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.