Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 lutego 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu tulipany i napis Dzień Kobiet

6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.

W przestrzeni wystawy 'Ścieżki dorastania" w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacyjnej będzie można wykonać bransoletkę z ekologicznych materiałów (wraz z tekturowym opakowaniem).

- Zachęcamy do zatrzymania się przy stole w pobliżu eksponatu "Portret rodzinny". Na ścieżce emocji będzie można wykonać pamiątkowy pins - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.W głównym budynku naszego centrum nauki przygotowaliśmy inne stanowiska. Dlatego zachęcam do zakupu biletu łączonego na zwiedzanie, który nie tylko pozwoli zobaczyć wszystkie aktualnie dostępne ekspozycje, ale również umożliwi skorzystanie ze wszystkich dodatkowych atrakcji - dodaje.

Na wystawie "Rzeka" w gł. budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne stanowiska DIY ("zrób to sam/-a"). Z pewnością każda kobieta uwielbia otrzymywać kwiaty, a jeśli będzie to kwiat wykonany własnoręcznie, to na pewno sprawi jeszcze więcej radości.

- Na jednym ze stanowisk będzie można nauczyć się robić krepinowe kwiaty. Na drugim, wykonać zawieszkę (wisiorek) do kluczy, którą będzie można spersonalizować i podarować mamie, babci, siostrze, dziewczynie, a może i samej sobie - mówi Marcin Centkowski.

Stanowiska przygotowane z okazji Dnia Kobiet będą dostępne w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (CNMW) i ekspozycji "Ścieżki dorastania" w Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE). Będą dostępne w sobotę i niedzielę w godz. 9:00-19:00 (budynek CIE) oraz w godz. 11:00-17:00 (budynek CNMW).

Bilety można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE - kliknij tutaj, aby przejść do strony. Warto skorzystać z oferty biletu łączonego na zwiedzanie, dzięki któremu poza zobaczeniem wszystkich wystaw w centrum nauki, będzie można skorzystać ze stanowisk przygotowanych z okazji "Dnia Kobiet". 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski w maseczce podczas sesji Rady Miasta Torunia zdalnej
  Koronawirus
  Podczas 29. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu widać boisko typu orlik
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 roku będzie możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
 • Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway
  Kultura, Miasto
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.
 • Pracownik w specjalnej uprzęży alpinistycznej wycina jemiołę z wysokiego drzewa
  Miasto
  Zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, obumarłe oraz nierokujące szans na przeżycie drzewa zostaną usunięte.
 • Miasto
  16 kwietnia 2021 r. minęła 16. rocznica śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i 9. rocznica śmierci prof. Mariana Biskupa - wybitnych toruńskich humanistów, honorowych obywateli Torunia.
 • Grafika ogólna - nowe statystyki dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  17 847 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 595 zgonów - to ogólnopolskie dane epidemiologiczne na piątek 16 kwietnia 2021 r. W Toruniu - 72 zakażenia i 2 zgony.
 • Oświadczenie rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Torunia, Anny Kulbickiej-Tondel, po briefingu ProNatura i Miasta Bydgoszcz, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2021 r., w sprawie spalarni odpadów w Bydgoszczy.
 • Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi „Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia, są one całkowicie darmowe, ale obowiązują zapisy na stronie...
 • Po raz kolejny na sprzedaż zostaną wystawione działki inwestycyjne w rejonie ulic Pera Jonssona i Szosy Bydgoskiej w Toruniu. 6 lipca 2021 r. odbędzie się przetarg dotyczący sprzedaży gruntów między Motoareną a budynkami dawnego Merinoteksu.
 • Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Kolejny dzień przyniósł w Toruniu 92 potwierdzone testami nowe zakażenia koronawirusem. Z 14 na 15 kwietnia 2021 r. odnotowano też 4 ofiary śmiertelne. To już 422 torunian, którzy przegrali walkę z pandemią.
 • 18 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce – święto uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku. Celem obchodów Dnia Pacjenta w śpiączce jest próba zrozumienia problemów takich pacjentów i stworzenie opieki mającej na celu wybudzanie pacjentów ze śpiączki, gdy tylko okaże się to możliwe. W toruńskiej Fundacji „Światło”...
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie szczególnych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Przyjęta uchwała, wraz z autopoprawką zgłoszoną przez radnych, określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.
 • Podczas sesji Rady Miasta Torunia 15 kwietnia 2021 roku radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która wprowadza zmiany w realizacji budżetu obywatelskiego w naszym mieście.