www.torun.pl

Jak założyć własną firmę?

Biznes, Miasto
Data publikacji: 11 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia kolejne kroki bo wykonania, aby założyć własną firmę

Co trzeba zrobić, żeby założyć własną firmę? Rozpoczęcie własnej działalności nie należy do skomplikowanych! Pomysł na biznes, pozyskanie środków na start, rejestracja w urzędzie i współpraca z instytucjami otoczenia biznesu - to kroki do swobodnego prowadzenia własnego biznesu. Wszystkie informacje przekazuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Wiele osób zastanawia się nad zamianą zatrudnienia na etacie na pracę na własny rachunek. Aby takie pomysły i plany wcielić w życie, warto zapoznać się informacjami o tym, od czego zacząć i jak założyć własny biznes.

- Popularne powiedzenie sprawdza się w tym przypadku doskonale - pomysł na biznes to pierwsza rzecz, jaką przyszły przedsiębiorca musi wymyślić, jednakże co robić jeśli mamy pomysł i nie wiemy co dalej? Z pomocą przychodzi Pakiet Przedsiębiorcymówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Pakiet Przedsiębiorcy to nowa funkcjonalność strony torun.direct, która powstała z myślą o osobach zakładających lub rozwijających swój własny biznes. Ikonografika w prostych 7 krokach przeniesie zainteresowanych do najważniejszych zagadnień związanych z formalnych rozpoczynaniem biznesu, pozyskiwaniem środków finansowych czy zatrudnianiem pracowników. Poszukujący informacji znajdą tam również obowiązki pracodawcy, programy promocyjne i partnerskie oraz ofertę nieruchomości.  Zagadnienia przedstawione w chronologicznym układzie pozwolą przyszłemu lub obecnemu przedsiębiorcy kontrolować biznes na każdym jego etapie.

Nowa funkcjonalność dostępna jest w zakładce "Załóż i rozwiń firmę" – przejdź do strony Centrum Wsparcia Biznesu

Zwolenników bezpośredniego kontaktu z pracownikami Centrum nie ominie również możliwość bezpłatnych konsultacji w siedzibie. Pierwszy krok pakietu przeniesie użytkownika automatycznie do formularza kontaktowego, który pozwoli nam umówić się na wizytę.


Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.