Koronawirus - Funkcjonowanie miasta | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Funkcjonowanie miasta

 • Na zdjęciu tablica z logo Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Przedłużająca się obecnie izolacja oraz nauka zdalna mogą stać się przyczyną problemów natury psychologicznej i psychicznej u dzieci. Wsparcie dla nich, a także ich opiekunów oraz nauczycieli, oferuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Specjalistyczny Szpital Miejski - widok z lotu ptaka
  Koronawirus
  Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz polecił dyrekcji Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu zabezpieczenie łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz chorych na COVID-19.
 • Na zdjęciu: maseczki ochronne i napis "STOP COVID"
  Koronawirus
  22 lutego 2021 roku w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające zmiany nakazów i zakazów obowiązujących podczas pandemii COVID-19.
 • Na zdjęciu: paczkomat przed budynkiem Wydziału Obsługi Mieszkańców UMT
  Koronawirus, Miasto
  Firma InPost uruchomiła specjalistyczny Paczkomat® InPost Urząd24 w Toruniu. Pozwala on mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. Dokumenty do Paczkomatu® TOR25M Wały gen. Sikorskiego 25 można nadać z dowolnego Paczkomatu® w Toruniu i okolicach, a informację o możliwości...
 • Na zdjęciu: ekran komputera i panel aplikacji "Sesja"
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 18 lutego 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 23. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady będzie transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Na zdjęciu: basen główny Aqua Toruń przy ul. Bażyńskich
  Koronawirus, Sport
  W związku z decyzją rządu o otwarciu basenów od 12 lutego 2021 roku, toruńskie pływalnie przygotowują się do wznowienia działalności. Basen Aqua Toruń przy ul. Bażyńskich pozostanie jednak zamknięty.
 • Grafika rządowa dot. nowych zasad bezpieczeństwa od 12 lutego
  Koronawirus, Miasto
  W ramach określonego reżimu sanitarnego rząd otwiera hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie.
 • Na zdjęciu: kieliszki z winem
  Koronawirus, Miasto
  30 stycznia 2021 roku podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Torunia radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały, który zwalnia przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych w miejscu prowadzenia działalności.
 • Na zdjęciu: widok na ekran komputera
  Koronawirus, Miasto
  W sobotę 30 stycznia 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Torunia. Radni będą obradować w trybie zdalnym.
 • Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu: pusta sala lekcyjna
  Koronawirus, Miasto
  Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wrócą do systemu nauki stacjonarnej. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne będzie kontynuowane dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.
 • Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży także w okresie ferii zimowych.
 • Na zdjęciu: budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Od początku 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Koronawirus
  29 grudnia 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski przedstawił dziennikarzom informacje dotyczące funkcjonowania miasta w dobie pandemii COVID-19. W Toruniu 29 grudnia przybyło 108 nowych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Aby przejść do informacji dot. aktualnej sytuacji epidemicznej kliknij tutaj. Prezydent przekazał...
 • Na zdjęciu widać dłonie pielęgniarki w rękawiczkach, trzymające strzykawkę ze szczepionką
  Koronawirus, Miasto
  W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy placówek służby zdrowia, farmaceuci.
 • Na zdjęciu: zajęcia na lodowisku sezonowym przy Alei Solidarności w styczniu 2020 roku
  Koronawirus, Miasto
  Ferie zimowe dla uczniów w całej Polsce rozpoczną się w tym roku 4 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Ze względu na pandemię COVID-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje, aby młodzież szkolna wypoczywała w miejscu zamieszkania. Dla zainteresowanych uczniów z Torunia przygotowano półkolonie.
 • Na zdjęciu widać informację o punkcie pobrań typu drive thru oraz pracownika medycznego w kombinezonie ochronnym
  Koronawirus, Miasto
  Od 24 grudnia 2020 r. w Toruniu działać będą cztery punkty poboru testów na obecność koronawirusa.
 • Na zdjęciu: autobus linii nr 26
  Koronawirus, Miasto, MZK
  Ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się, jakie obowiązywać będą w całej Polsce od czwartku 31 grudnia od godz. 19:00 do piątku 1 stycznia do godz. 9:00, wprowadzono szereg zmian w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta.
 • Baner z informacją o egzaminach
  Koronawirus, Miasto
  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że styczniowe egzaminy: zawodowe, potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, ósmoklasisty dla dorosłych – odbędą się zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.
 • Na zdjęciu: ratownicy medyczni przed punktem pobrań na Motoarenie
  Koronawirus
  W Toruniu funkcjonuje osiem punktów pobrań wymazów refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 • Na zdjęciu: laska przewodniczącego i herb Torunia na ekranie komputera
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 17 grudnia 2020 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 25. sesja Rady Miasta Torunia. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną sesja zorganizowana zostanie w trybiie zdalnym.
 • Na zdjęciu widać pasażerów wysiadających z tramwaju
  Koronawirus, Miasto, MZK
  W związku z bardzo małą liczbą pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną kolejne zmiany dostosowujące kursowanie tramwajów i autobusów do aktualnego zapotrzebowania na przewozy.
 • Na zdjęciu: Wigilia Miejska 2018
  Koronawirus, Miasto
  Ze względu na pandemię COVID-19 tradycyjne przedświąteczne spotkanie prezydenta z mieszkańcami zostało odwołane. Nie oznacza to jednak, że miasto nie pomoże najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zazwyczaj dostawali oni paczki świąteczne na Wigilii Miejskiej, w tym roku dostarczą je harcerze.
 • Na zdjęciu: autobusy MZK
  Koronawirus, MZK
  Mając na uwadze dostosowanie rozkładów jazdy do aktualnego zapotrzebowania na przewozy od 1 grudnia 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów linii nr: 11, 22, 26, 34 i 40.
 • Na zdjęciu: budynek PUP-u
  Koronawirus, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o możliwości rejestracji osób bezrobotnych, uzyskania zasiłku oraz pomocy w ramach usług i instrumentów rynku pracy.
 • Na zdjęciu: strzykawka medyczna
  Koronawirus, Miasto
  25 listopada 2020 roku Miejska Przychodnia Specjalistyczna rozpocznie szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65 roku życia na lata 2015-2020”.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Na zdjęciu kamienice przy ul. Szerokiej w Toruniu wieczorem
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski przemawia w Dworze Artusa podczas uroczystości wręczenia Nagród Prezydenta Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.