Koronawirus - #zostańwdomu | www.torun.pl

Koronawirus - #zostańwdomu

 • Zawodnik Twardych Pierników przedziera się z piłką między zawodnikami przeciwnej drużyny
  Miasto, Sport
  We wtorek 17 listopada 2020 r. o godz. 18:00 drużyna Polskiego Cukru Toruń podejmie w zaległym meczu VIII kolejki drużynę PGE Spójni Stargard. Mecz pierwotnie miał odbyć się w połowie października.
 • Grafika promująca konkurs Mikrowsparcie on-line
  Kultura, Miasto
  Znamy projekty, które zwyciężyły w konkursie "Mikrowsparcie on-line" na działania edukacyjne, pokazy i występy odbywające się w internecie, skierowane do dzieci w wieku 3-12 lat.
 • Biegacze na tle mostu im. J. Piłsudskiego
  Miasto, Sport
  W związku z obostrzeniami i aktualną sytuacją pandemiczną finał Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 zaplanowany na dzień 11 listopada 2020 odbędzie się w zmienionej formule.
 • Na zdjęciu Stadion Miejski nocą, oświetlony nowymi lampami
  Miasto, Sport
  Kolejne dwa mecze Elany Toruń są odwołane – z Radunią Stężyca i Chemikiem Police.
 • W tramwaju są muzycy, którzy grają koncert
  Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu jak co roku przyłączy się do Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica”. Z powodu pandemii zrobi to jednak w innej niż wcześniej formule – zagrane w tramwaju koncerty będzie można obejrzeć w telewizji lub on-line.
 • Na zdjęciu: grafika promująca mecz z Damianem Kuligiem przy piłce
  Koronawirus, Sport
  Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną rozgrywki sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności. Władze klubu Twarde Pierniki zachęcają wiernych kibiców toruńskiej koszykówki do kupowania tz. biletów kolekcjonerskich.
 • Na zdjęciu: muzycy i dyrygent na scenie CKK Jordanki
  Koronawirus, Kultura
  Decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego instytucji kultury na terenie całego kraju do końca listopada pozostają zamknięte. Wydarzenia kulturalne organizowane przez toruńskie instytucje kultury zostaną odwołane lub zrealizowane bez udziału publiczności. Trwają prace nad przygotowaniem programu imprez i warsztatów online.
 • Na zdjęciu widać młoych hokeistów stojących w grupie na lodzie
  Miasto, Sport
  W dniach 19-20 września 2020 r. na lodowisku Tor-Tor odbędzie się Turniej Hokejowy Sponsors Cup U-11.
 • Zdjęcie przedstawia plakat wydarzenia - Extreme Travel Festival - człowiek z plecakiem turystycznym stoi u stóp góry, której wierzchołek skrywa się za mgłą
  Miasto
  Jubileuszowa 5. edycja Extreme Travel Festival z uwagi na pandemię zostanie przeprowadzona w formie spotkań video. Festiwal odbywać się będzie w dniach 25-26 września 2020 r.
 • Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych treningach futsalowych
  Miasto, Sport
  Akademia Piłkarska FC Toruń zaprasza wszystkie chętne dzieci na bezpłatne piłkarskie treningi, które odbędą się w Arenie Toruń i hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK.
 • Grafika przedstawia plakat Mistrzostw Polski Pit Bike
  Miasto, Sport
  Największe gwiazdy zawodniczego świata pit bike’ów zmierzą się w Toruniu podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski Pit Bike. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie MX OTOPIT Toruń.
 • baner festiwalu
  Kultura, Miasto
  Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020 to pierwszy toruński festiwal zrealizowany w całości online. Od 5 do 20 czerwca Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncerty na żywo, e- warsztaty oraz podcasty.
 • Studio na Jordankach, fot. Sławomir Kowalski
  Kultura, Miasto
  W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • baner konkursu
  Kultura, Miasto
  Toruńscy artyści, którzy zwyciężyli w konkursie „Daj sztukę”, realizują swoje projekty w sieci. Dostępne online są już m.in. wystawy, spotkania, warsztaty i performance.
 • zdjęcie z warsztatów
  Inwestycje, Kultura
  Budowanie świadomych postaw konsumenckich, poprawa nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja trendów na rynku rolno-spożywczym to elementy kampanii edukacyjnej międzynarodowego projektu #AnnualFoodAgenda.
 • koncert TOS online
  Kultura, Miasto
  Toruńska Orkiestra Symfoniczna w niedzielne wieczory zaprasza na koncerty on-line „ Maj z Mozartem”. Instytucja przygotowuje dla melomanów jeszcze więcej niespodzianek.
 • sala wystawowa w Muzeum Historii Torunia
  Kultura, Miasto
  Po Ratuszu Staromiejskim Muzeum Okręgowe otwiera kolejne swoje oddziały. Od 13 maja można ponownie zwiedzić Dom Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów.
 • Plakat Michela Bouveta
  Kultura, Miasto
  Prace dwóch ikon francuskiego plakatu – Alaina Le Querneca i Michela Bouveta – można będzie zobaczyć od piątku, 15 maja w Centrum Sztuki Współczesnej. 11. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster to jedno z pierwszych toruńskich wydarzeń kulturalnych odbywających się w realnej, a nie wirtualnej przestrzeni, po częściowym...
 • Miasto
  Już około 25 000 użytkowników posiada dostęp do platformy do komunikacji i nauki zdalnej. Platforma uruchomiona przez miasto Toruń, przy współpracy z firmami Microsoft, VULCAN oraz EXEA, to jedna z pierwszych tego typu integracja systemów uruchomiona w Polsce. W tym momencie korzysta z niej aktywnie około 30 jednostek oświatowych na terenie miasta...
 • wieża toruńskiego ratusza
  Kultura, Miasto
  Organizowane kilka razy w ciągu roku Noce Muzeów zawsze przyciągają tłumy. Tym razem ta impreza odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Muzeum Okręgowe zaprasza 16 maja od godz. 18.00.
 • Praca Szymona Jankowskiego, Autoportret, III cz. tryptyku
  Kultura, Miasto
  Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego, pierwsze wydarzenia Tygodnia Bibliotek, transmisja spektaklu „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” Impresaryjnego Teatru Muzycznego, a także sporo interaktywnych propozycji dla dzieci – tak zapowiada się wirtualny weekend w Toruniu.
 • Miasto
  Europejski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest 5 maja. Ma uświadamiać społeczeństwu, że osoby z tym rodzajem niepełnosprawności są wśród nas, pokazywać ich możliwości i zwracać uwagę na bariery utrudniające im prowadzenie zwyczajnego życia (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, itp.)
 • Zdjęcie z wystawy,fot. Hubert Smolarek
  Kultura, Miasto
  „Toruń 100 lat Niepodległy. Z miłości ku Ojczyźnie” – to wystawa planszowa, którą można oglądać na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Jest to też pierwsza ekspozycja udostępniona w Toruniu po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią.
 • Budynek CSW
  Kultura, Miasto
  W toruńskich placówkach wystawienniczych i bibliotekach trwają przygotowania do otwarcia po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.
 • baner konkursu
  Kultura, Miasto
  Spotkania, koncerty, działania edukacyjne, akcje artystyczne online zrealizowane zostaną w wyniku ogłoszonego przez Urząd Miasta Torunia oraz Toruńską Agendę Kulturalną konkursu „Daj sztukę”. Dofinansowanie otrzyma 15 pomysłów. Trudna sytuacja, w której znaleźli się twórcy kultury, zaowocowała różnymi inicjatywami wsparcia. Jedną z nich był...
 • Miasto, Sport
  W tym trudnym czasie dla wszystkich mieszkańców toruńskie kluby sportowe aktywnie wspierają akcję „Zostań w domu”, oferując różne formy aktywności fizycznej. Poza tym, z inicjatywy Wydziału Sportu i Rekreacji kluby, w ramach udzielonych przez miasto dotacji na całoroczne szkolenie sportowe, prowadzą treningi w trybie on-line (zamiast na obiektach...
 • Kultura, Miasto
  Spektakl Jaskółeczka, wystawa Znaki Apokalipsy, Dzień Białej Flagi - to tylko niektóre propozycje wydarzeń kulturalnych na ten weekend online w Toruniu.
 • Miasto
  Uruchomiona została usługa tymczasowego profilu zaufanego, który może zostać potwierdzony poprzez rozmowę wideo z urzędnikiem.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało ofertę na pierwszą toruńską wirtualną majówkę oraz wakacje. Mimo zamknięcia dla zwiedzających - instytucja nie zwalnia tempa i udostępnia wiele materiałów online.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze drugoligowej Elany, z powodu epidemii Covid-19, swój ostatni mecz na drugoligowych boiskach rozegrali 7 marca 2020 r. Od tego czasu futbolowe rozgrywki w naszym kraju są zawieszone.