www.torun.pl

Lądowisko dla helikopterów

Data publikacji: 07 maja 2002
Autor: admin_vobacom


Zarząd Miasta wyraził zgodę na przekazanie województwu kujawsko-pomorskiemu w formie darowizny gruntu przy ul. Konstytucji 3 Maja 38 b pod lądowisko helikopterów dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.
Grunt przylegający bezpośrednio do szpitala, obecnie - skwer, jest jedyną możliwą lokalizacją lądowiska w obrębie szpitala. Ma ono powstać dla potrzeb budowanego Oddziału Ratownictwa Medycznego.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Jeśli mamy niesprecyzowane plany na nadchodzący weekend, czemu nie wziąć udziału w wydarzeniach, jakie odbędą się w Toruniu. Czekają nas koncerty i muzyki klasycznej w wykonaniu Wakarecy Piano Duo, i jazzowej podczas trwającego w Od Nowie festiwalu. Teatr im. Wilama Horzycy zaś zaprasza na premierę „Aktorów prowincjonalnych” na Scenie na Zapleczu.
 • Miasto, Sport
  Blisko pół tysiąca zawodników stanie do rywalizacji w 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą w toruńskiej Arenie w sobotę 23 lutego 2019 roku. Dla większości z nich, a także dla organizatorów, będzie to próba generalna przed marcowymi mistrzostwami globu.
 • Miasto
  20 lutego 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się w ramach corocznego cyklu z mieszkańcami Podgórza.
 • Inwestycje, Miasto
  Powstający przy ul. Andersa 21 żłobek otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 • Pilotaż karty miejskiej z nagrodami
  Miasto, MZK
  Chętni do testowania biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu mogą zgłośić się do Miejskiego Zakładu Komunikacji! Warto to zrobić, gdyż dla uczestników pilotażowego programu organizujemy konkursy z nagrodami!
 • Inwestycje, Miasto
  Zagospodarowanie terenów zieleni przy Muzeum Etnograficznym i zieleni parkowej Jordanek rusza 21 lutego 2019 r. prezydent Michał Zaleski podpisał umowę z wykonawcą prac w projekcie "Zielona brama gotyckiej starówki. Zagospodarowanie i odnowa terenów zieleni w Toruniu".
 • Masz problem w organizacji? Chcesz założyć stowarzyszenie lub fundację? Skorzystaj z darmowej pomocy!
 • 11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • „COM@COM – Usługi Informatyczne Rafał Kośmicki” – taką nazwę od dzisiaj nosi najdłuższe stale działające wahadło Foucaulta w Polsce. Toruńska firma informatyczna podczas ostatniego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowała nazwę za 2225 złotych.
 • W dniu 546. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, 19 lutego 2019 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu jak co roku odbyła się impreza okolicznościowa Dies Natalis Copernici. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa: „W stronę Marsa”.
 • Prezydent Michał Zaleski rozpoczął 17. cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsze warsztaty i dyskusja odbyły się w SP nr 14 przy ul. Hallera.
 • Kogo dotyczy przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, jakie formalności są z tym związane – poniżej zamieszczamy informator wyjaśniający całą procedurę.
 • 19 lutego 2019 roku Polska Fundacja Narodowa zorganizowała w Toruniu spotkanie z prof. Michio Kaku, wybitnym fizykiem-teoretykiem. Okazją do spotkania z mieszkańcami i władzami miasta była 546. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.
 • Na ponad 2 hektarach w rejonie ulic Szosa Bydgoska i Pera Jonssona wydzielono 5 działek, na których będzie można prowadzić usługi i produkcję. Na jednej z nich przyszli właściciele będą też mogli budować składy i magazyny. Grunty między Motoareną a budynkami dawnego Merinotexu pójdą pod młotek 19 marca 2019 r.