www.torun.pl

Maseczki dla mieszkańców [22.04.2020]

Miasto
Data publikacji: 22 kwietnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Już 68 300 maseczek zakupionych przez miasto trafiło do mieszkańców Torunia. Akcja dystrybucji tych środków ochrony trwa.

Łącznie miasto zakupiło 180 tys. maseczek, aby przekazać je mieszkańcom. Ich dystrybucją zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe i administratorzy poszczególnych osiedli (zabudowa wielorodzinna) oraz wolontariusze (zabudowa jednorodzinna).

W dniach 16-21 kwietnia 2020 r. 62 691 sztuk maseczek trafiło do 18 spółdzielni mieszkaniowych, ZGM-u i TTBS-u oraz 12 innych zarządców nieruchomości:
SM „Rubinkowo”
SM „Na Skarpie”
Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu
SM „Kopernik"
SM „Metalchem”
SM „Geofizyka”
SM „Zieleniec”
SM Komendy Straży Pożarnej
SM Budowy Domów Jednorodzinnych „Zakole”
SM „Spomasz”
SM „Elektronik”
SM Lokatorsko-Własnościowa „Rusałka"
SM „Proant”
SM Pracowników Oświaty ZNP
SM „Pokolenie”
SM „Nowa"
SM „Leśna”
SM „Katarzynka”
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu (bez zarządzanych wspólnot)
Toruńskie Towarzystwo Budownicta Społecznego Sp. z o.o.
Janasowie Nieruchomości Sp. z o.o.
Lokum Zarządzanie Nieruchomościami s.c. K.Buczkowska K.Streich
PT Dom Piotr Trzcionka
ZUSP Maria Warot
Agencja Finansowo Gospodarcza AS
A-Z DOM Sp. z o.o.
Biuro Zarządzania AureaPorta
ZWiZD (wspólnoty)
Agencja Mieszkaniowa - BESTPOL
Firma Usługowa ŁAD - Elżbieta Hejnowicz
SM „Geofizyka" (wspólnoty)
Wspólnota Mieszkaniowa Srebrnego 2-2c

W tym samym okresie wolontariusze z organizacji pozarządowych (Zespół Działań Kryzysowych „Klamra", Jednostka Strzelecka 1909 im. gen. brygady Elżbiety Zawackiej) czy z Centrum Aktywności Lokalnej roznieśli 5609 sztuk maseczek na osiedlach zabudowy jednorodzinnej: Kaszczorek, Rubinkowo i Bielawy (2350 z 3086 maseczek).

Kolejne maseczki są dostarczane do Torunia przez producentów partiami i niezwłocznie przekazywane do rozprowadzenia.

Jak zapowiedział prezydent Michał Zaleski, od 22 do 24 kwietnia 2020 r. 28 tys. maseczek trafi do mieszkańców: SM Na Skarpie, osiedli Mokre i Bielawy, Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz do zarządców nieruchomości na Wrzosach.

Jeżeli ktoś z Państwa w zabudowie wielorodzinnej nie otrzymał jeszcze maseczki, a sąsiedzi już je dostali lub otrzymał mniej maseczek niż domowników, należy w pierwszej kolejności kontaktować się z zarządcą swojej nieruchomości (spółdzielnia czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej), a jeżeli to nie przyniesie skutku, należy dzwonić lub pisać do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, tel. 56 611 83 60, e-mail: wsir@um.torun.pl.

W przypadku osób mieszkających w zabudowie jednorodzinnej, gdzie nie ma zarządców, proszę pisać lub dzwonić bezpośrednio do Wydziału Sportu i Rekreacji.

W dniu 21 kwietnia 2020 r. Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia odebrał z TZMO 10 tys. sztuk maseczek, które zostały przekazane do:
• Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego im. ks. J. Popiełuszki,
• Fundacji Światło,
• Hospicjum Światło,
• Przychodni Medycznych „Nasz Lekarz",
• Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej,
• Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej „Wrzosy",
• Starostwa Powiatowego,
• Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny,
• Specjalistycznej Przychodni Medycyny Rodzinnej Rudak-Med,
• Przedszkola Miejskiego nr 12,
• Przychodni Lekarskiej na Skarpie.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miejsce pamięci pierwszych straceń na Barbarce, obok stoją biało-czerwone flagi, żołnierze pełnią wartę, przemawia prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Torunianie uczcili pamięć ofiar pierwszych straceń na Barbarce, jakie miały miejsce jesienią 1939 roku.
 • Grafika pokazuje dane dotyczące zakażenia Covid-19 w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Aż 198 osób chorych na koronawirusa przybyło w ciągu minionej doby – takie są dane z dnia 25 października 2020 r. przekazane przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 • Na zdjęciu kadr ze zwycięskiego filmu festiwalu Tofifest -"Seole", mężczyzna i kobieta ciężarna stoją w drzwiach na tle morza
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowa 18. edycja „niepokornego festiwalu” Tofifest zakończyła się zwycięstwem filmów opowiadających historie kobiet lub wyreżyserowanych przez kobiety.
 • Prezydent Michał Zaleski w obiektywie kamery telewizyjnej przed mikrofonami dziennikarzy.
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski odpowiada na publikację Gazety Wyborczej „Wstrzymane podwyżki, obcięte premie. Tak miasto "troszczy się" o toruński DPS” (23.10.2020, www.torun.wyborcza.pl).
 • Na zdjęciu widać autobus miejski, w tle budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od wtorku 27 października 2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych w szkołach podstawowych dla klas 4-8 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.
 • Grafika obrazująca sytuację epidemiczną w Toruniu w dniu 24.10.2020
  Koronawirus, Miasto
  Z piątku na sobotę (23/24 października) liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła o 100 osób. Niepokojące informacje napłynęły z DPS-u przy ul. Szosie Chełmińskiej oraz od sióstr Serafitek.
 • Wieczorną mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w dniu 23 października Toruń pożegnał prof. Jana Hanasza, Honorowego Obywatela Miasta. Uroczystości pogrzebowe odbęda się w dniu 24 października w Strzelnie.
 • W weekend 24-25 października 2020 r. oraz w kolejnym tygodniu prowadzone będą kolejne prace nocne na moście. Wykonawca wykorzystuje każdy moment dobrej pogody i dodatnie temperatury w nocy. Wszystko po to, aby do końca listopada 2020 r. uporać się z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego nad...
 • Podczas konferencji prasowej, 23 października 2020 r. prezydent Torunia przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Przedstawiono również zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości.
 • Od 24 października do 8 listopada 2020 r. zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe w celu rozładowania tłoku na cmentarzach.
 • Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.
 • W związku z pracami przy sieci trakcyjnej w rejonie pl. Rapackiego w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek (25/26 i 26/27 października 2020 r.) nie będą kursowały nocne tramwaje.
 • Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie epidemii.
 • Toruńscy drogowcy rozpoczęli przegląd lamp w rejonie toruńskich cmentarzy. Uszkodzone latarnie zostaną niezwłocznie naprawione.