www.torun.pl

Maseczki dla mieszkańców [24.04.2020]

Miasto
Data publikacji: 24 kwietnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Ponad 96 tys. sztuk maseczek ochronnych przekazano do dystrybucji wśród mieszkańców Torunia.

W okresie 16-24 kwietnia 2020 r. (do godz. 9.30) do mieszkańców trafiło 96 350 sztuk maseczek ochronnych. Pochodzą one z puli 180 tys. maseczek zakupionych przez Gminę Miasta Toruń z przeznaczeniem dla torunian.

Dystrybucją maseczek wśród mieszkańców zabudowy wielorodzinnej zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe i inni administratorzy, w tym zarządcy nieruchomości na poszczególnych osiedlach np. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej czy TTBS – 36 podmiotów. Łącznie otrzymali oni 86 854 sztuk maseczek do rozdysponowania.

Z kolei na osiedlach zabudowy jednorodzinnej maseczki są kolportowane przez wolontariuszy z organizacji pozarządowych (Zespół Działań Kryzysowych "Klamra" Jednostka Strzelecka 1909 im. gen. brygady Elżbiety Zawackiej) czy z Centrum Aktywności Lokalnej. Jak dotąd zostały już rozniesione na osiedlach: Kaszczorek Rubinkowo, Skarpa i w części Bielawy - łącznie 9500 sztuk. W dniach 24-25 kwietnia 2020 r. Jednostka Strzelców roznosi maseczki na osiedlu Wrzosy.

Kolejne partie maseczek, po dotarciu do Torunia, będą niezwłoczenie przekazywane do dystrybucji. I tak w poniedziałek 27 kwietnia 2020 r. 5000 sztuk trafi do mieszkańców SM Kopernik.

Jeżeli ktoś z Państwa w zabudowie wielorodzinnej nie otrzymał jeszcze maseczki, a sąsiedzi już je dostali, lub otrzymał mniej maseczek niż jest domowników, należy w pierwszej kolejności kontaktować się z zarządcą swojej nieruchomości (spółdzielnia czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej). Jeśli to nie przyniesie skutku, prosimy dzwonić lub pisać do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia (e-mail: wsir@um.torun.pl, tel. 56 611 83 60).

W przypadku osób mieszkających w zabudowie  jednorodzinnej, gdzie nie ma zarządców, należy kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Sportu i Rekreacji UMT.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miejsce pamięci pierwszych straceń na Barbarce, obok stoją biało-czerwone flagi, żołnierze pełnią wartę, przemawia prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Torunianie uczcili pamięć ofiar pierwszych straceń na Barbarce, jakie miały miejsce jesienią 1939 roku.
 • Grafika pokazuje dane dotyczące zakażenia Covid-19 w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Aż 198 osób chorych na koronawirusa przybyło w ciągu minionej doby – takie są dane z dnia 25 października 2020 r. przekazane przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 • Na zdjęciu kadr ze zwycięskiego filmu festiwalu Tofifest -"Seole", mężczyzna i kobieta ciężarna stoją w drzwiach na tle morza
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowa 18. edycja „niepokornego festiwalu” Tofifest zakończyła się zwycięstwem filmów opowiadających historie kobiet lub wyreżyserowanych przez kobiety.
 • Prezydent Michał Zaleski w obiektywie kamery telewizyjnej przed mikrofonami dziennikarzy.
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski odpowiada na publikację Gazety Wyborczej „Wstrzymane podwyżki, obcięte premie. Tak miasto "troszczy się" o toruński DPS” (23.10.2020, www.torun.wyborcza.pl).
 • Na zdjęciu widać autobus miejski, w tle budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od wtorku 27 października 2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych w szkołach podstawowych dla klas 4-8 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.
 • Grafika obrazująca sytuację epidemiczną w Toruniu w dniu 24.10.2020
  Koronawirus, Miasto
  Z piątku na sobotę (23/24 października) liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła o 100 osób. Niepokojące informacje napłynęły z DPS-u przy ul. Szosie Chełmińskiej oraz od sióstr Serafitek.
 • Wieczorną mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w dniu 23 października Toruń pożegnał prof. Jana Hanasza, Honorowego Obywatela Miasta. Uroczystości pogrzebowe odbęda się w dniu 24 października w Strzelnie.
 • W weekend 24-25 października 2020 r. oraz w kolejnym tygodniu prowadzone będą kolejne prace nocne na moście. Wykonawca wykorzystuje każdy moment dobrej pogody i dodatnie temperatury w nocy. Wszystko po to, aby do końca listopada 2020 r. uporać się z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego nad...
 • Podczas konferencji prasowej, 23 października 2020 r. prezydent Torunia przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Przedstawiono również zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości.
 • Od 24 października do 8 listopada 2020 r. zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe w celu rozładowania tłoku na cmentarzach.
 • Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.
 • W związku z pracami przy sieci trakcyjnej w rejonie pl. Rapackiego w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek (25/26 i 26/27 października 2020 r.) nie będą kursowały nocne tramwaje.
 • Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie epidemii.
 • Toruńscy drogowcy rozpoczęli przegląd lamp w rejonie toruńskich cmentarzy. Uszkodzone latarnie zostaną niezwłocznie naprawione.