www.torun.pl

Mistrzostwa Polski w Toruniu

Sport
Data publikacji: 30 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: stadion Pomorzanina Toruń

Polski Związek Hokeja na Trawie informuje, że tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii junior młodszy (chłopców oraz dziewczynek) odbędą się w Toruniu. Impreza zostanie zorganizowana od 18 do 20 września br. na stadionie KS Pomorzanin Toruń.

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich została odwołana. Polski Związek Hokeja na Trawie zdecydował jednak, że hokeistki i hokeiści, którzy mieli wystąpić w tych zawodach rozegrają Mistrzostwa Polski. Impreza odbędzie się od 18 do 20 września na obiekcie KS Pomorzanin Toruń przy ul. Szosa Chełmińska 75 w Toruniu.

W turnieju chłopców wystąpi sześć zespołów – HKS Siemianowiczanka (zwycięzca grupy A), UKS SP5 Swarek Swarzędz (zwycięzca grupy B), LKS Gąsawa (zwycięzca grupy C), KKS Kolejarz Gliwice (II zespół grupy A), KS Warta Poznań (II zespół grupy B) oraz gospodarze KS Pomorzanin Toruń (II zespół grupy C). Kolejność miejsc w grupach A, B i C została ustalona na podstawie rundy jesiennej rozgrywek – sezon 2019/20. Awans do turnieju finałowego w kategorii juniorów młodszych uzyskały po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny każdej z grup. Obowiązuje „klucz” rozgrywek, który został zatwierdzony i opublikowany w regulaminie o współzawodnictwie młodzieży uzdolnionej sportowo na rok 2020. 

Z kolei w turnieju dziewczynek zagrają cztery drużyny – KS Hokej Start Brzeziny (zwycięzca grupy A), UKS SP5 Swarek Swarzędz (zwycięzca grupy B), KKS Kolejarz Gliwice (II zespół z grupy B) oraz gospodynie KS Pomorzanin Toruń (II zespół z grupy A). Kolejność miejsc w grupach A i B została ustalona na podstawie rundy jesiennej rozgrywek – sezon 2019/20. Awans do turnieju finałowego w kategorii juniorek młodszych uzyskały po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny każdej z grup. Obowiązuje „klucz” rozgrywek stosowany przez Polski Związek Hokeja na Trawie w przypadku Mistrzostw Polski seniorek. 

W obu turniejach spotkania będą rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Nie będzie fazy finałowej. Pierwszy mecz rozpocznie się w piątek (18 września) o godz. 9:00, a ceremonia zakończenia zostanie zorganizowana w niedzielę (20 września) o godz. 16:10.


Do pobrania:

Harmonogram gier - aby przejść do harmonogramu kliknij tutaj.

fot. Polski Związek Hokeja na Trawie

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu siedziba Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie przy ul. Batorego
  Miasto
  Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie zachęca do zapozania się z zasadami składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2020/2021.
 • Miasto
  4 sierpnia 2020 r. wyruszy z Torunia Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa będzie miała oryginalną formę.
 • Na zdjęciu: grafika ze zdjęciem Motoareny z lotu ptaka
  Sport
  W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: ludzie wsiadający do autobusu
  MZK
  W związku z udostępnieniem dla ruchu nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej i Celniczej, od soboty 1.08.2020 r. zmieniona została trasa przejazdu autobusów linii nr 0 oraz C w obrębie Centralnego Cmentarza Komunalnego.
 • Na zdjęciu: autobus i tramwaj na tle Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma zostać wydłużona a częstotliwość połączeń poza godzinami szczytu ograniczona. Zanim jednak proponowane rozwiązania zostaną wprowadzone prosimy mieszkańców o zapoznanie się ze zmianami i...
 • Screen interaktywnej mapy z punktami partnerskimi na starówce
  Biznes, Miasto
  Już w prawie stu miejscach na starówce zrobimy zakupy w obniżonych cenach z kartą Moja Starówka.
 • Od 1 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe regulacje prawne dotyczące rejestracji łódek wędkarskich, jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Dotychczasowe przepisy przewidywały kilka rejestrów, w których mogły być zarejestrowane jednostki pływające. Rejestry prowadziły różne organy, natomiast regulacje odnoszące się do obowiązku...
 • Rozpoczął się kolejny tydzień nocnych prac na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. W tym czasie most jest otwarty dla ruchu, ale z pewnymi ograniczeniami. Wprowadzony na ten czas ruch wahadłowy umożliwia wjazd na obiekt betonowozów, dzięki którym na przęśle 1 i 2 będzie betonowana płyta przeprawy. Kolejne prace nocne rozpoczną się we...
 • W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 2 sierpnia 2020 odbył się rekreacyjny rajd rowerowy. Wydarzeniu wzieło udział blisko 150 osób. Organizatorem było Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UM.
 • W sobotnie popołudnie 1 sierpnia na ostatniej kondygnacji parkingu Toruń Plaza odbyłą się czwarta edycja imprezy dla miłośników jazdy na rolkach. Rodzinno-rekreacyjne wydarzenie zgromadziło blisko 150 uczestników.
 • 1 sierpnia 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Toruńskie obchody tej ważniej rocznicy zorganizowano pod obeliskiem Ku Czci Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Marii Biedermann-Kowalewskiej Medal Thorunium i odznaczył organizacje kombatanckie okolicznościowymi medalami z...
 • Do grona toruńskich stulatków dołączyła 26 kwietnia 2020 r. Pani Irena Kazaniecka. Jubilatkę odwiedził 31 lipca prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na modernizację trzech odcinków torowisk tramwajowych. Realizacją zamówienia było zainteresowanych aż sześciu wykonawców - ostatecznie wybrana została firma Balzola Polska, która w przeciągu 21 miesięcy wykona prace budowlane za łączną kwotę ponad 100 milionów złotych.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy sześciu autobusów elektrycznych i wykonanie infrastruktury do ich ładowania. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach S.A., która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Za zaprojektowanie oraz wybudowanie infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych odpowiadać...