Na aukcje dla WOŚP | www.torun.pl

Na aukcje dla WOŚP

Kultura, Miasto
Data publikacji: 22 stycznia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
zestaw dziecięcy na aukcję WOŚP

Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.

Co roku miasto włącza się w orkiestrę, przekazując dary na aukcje przeprowadzane podczas kolejnych Finałów. Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Gramy z głową". Zebrane środki pomogą zaopatrzyć oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w profesjonalny sprzęt medyczny. Część przedmiotów będziecie można zdobyć podczas transmisji na żywo z toruńskiego Finału. Już teraz można je zobaczyć i zdecydować, o który będzie się walczyć, wspierając zbiórkę.

Do wylicytowania będą następujące przedmioty:

1. Zestaw męski toruński – wieczne pióro, muszka, krawat, poszetka

2. Zestaw damski toruński – portfel, torba autorstwa Nataszy Piskorskiej, apaszka, zestaw lusterko + zawieszka do torby

3. Oprawiona płyta CD „Christmas Present” Robbiego Williamsa, z autografem artysty. Robbie Williams wystąpił 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki. Światowej sławy gwiazdor muzyki do Torunia przyjechał promować swój nowy dwupłytowy album „Christmas Present”.

4. Oprawiony plakat z koncertu Glorii Campaner oraz Leszka Możdżera zorganizowanego w ramach Forte Artus Festival 2018, z autografami artystów. Leszek Możdżer zaprosił do fortepianowego dialogu włoską pianistkę, Glorię Campaner. 15 listopada muzycy zagrali w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym.

5. Oprawiona płyta DVD z filmem „Dumbo”, z autografem złożonym przez Danny’ego DeVito podczas gali otwarcia 27. Międzynarodowego Festiwalu EnergaCamerimage, (9.11.2019). Hollywoodzki gwiazdor odebrał Złotą Żabę - Nagrodę Specjalną za całokształt twórczości dla aktora.

6. Oprawiona płyta winylowa z autografami artystów występujących podczas 16. Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”, poświęconego Wojciechowi Młynarskiemu. Koncert odbył się w Toruniu 29 października 2020 roku, a wystąpili na nim m.in. Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Jan Młynarski, Maciej Miecznikowski Adam Nowak, Tomasz Szczepanik czy Katarzyna Żak.

7. Album „John Bailey” z autografem operatora, wersja angielska. John Bailey podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu EnergaCamerimage został uhonorowany Nagrodą za Całokształt Twórczości.

8. Zestaw toruńskich gier i książek dla dzieci: puzzle wydane przez Muzeum Okręgowe, memory z Muzeum Okręgowego, Monopoly edycja Toruń, książki „Średniowieczny Toruń” , „Toruń” oraz drobne gadżety promocyjne dla dzieci

Przedmioty przekazane dla Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach akcji WNoPiB dla WOŚP:

1. Zestaw materiałów z grafiką „Toruń porusza” – koc, ręcznik, maseczka, komin, pendrive, notes, podkładka pod kubek, Monopoly edycja Toruń, album „Toruń 100 lat niepodległy” + oprawiony obrazek ceramiczny Alicji Bogackiej
2. Zestaw od Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, Marcina Czyżniewskiego - album „Toruńskie orbity”; zestaw pierników, kawa, herbata z zaparzaczem, srebrny obrazek „Panorama Torunia”
Wszystkie przedmioty wystawione na licytację można znaleźć na platformie Allegro. Aukcje będą trwały do 28 stycznia, do godz. 10.00.

Szczegółowe informacje na temat aukcji będziemy przekazywać na bieżąco.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.