www.torun.pl

Nocna dycha z Kopernikiem

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 września 2020
Autor: Filip Tomasik

W Toruniu odbyła się kolejna edycja Nocnej Dychy Kopernika. Zawodnicy rywalizowali na odcinku 5 i 10 km na trasie prowadzącej od Stadionu Miejskiego do ul. Polnej.

Już po raz 6. amatorzy nocnego biegania spotkali się w Toruniu. Wieczorem, 12 września 2020 r. odbył się ekologiczny bieg ulicami miasta. Start i meta zostały ustawione na stadionie im. Grzegorza Duneckiego. Zawodnicy mieli do pokonania trasę prowadzącą ulicą Bema i Szosą Chełmińską do ul. Polnej, a następnie z powrotem do Stadionu Miejskiego.

Rywalizacja odbywała się na atestowanej trasie na dystansie 5 oraz 10 km, oraz 5 km dla zawodników uprawiających nordic walking. Ze względu na pandemię koronawirusa liczba uczestników była ograniczona do 250 osób na bieg.

W biegu na 5 km wśród panów najlepszy okazał się Paweł Szpejna. Zwycięzca osiągnął czas 16 min i 10 sekund. Wśród pań zwyciężyła Alicja Banachowska z czasem 20:42.

W kategorii 5 km nordic walking najszybsi byli Marcin Radomski (30:53) i Bożena Zajączkowska (38:37).

Koronny dystans imprezy (10 km) najszybciej przebiegł Jacek Stadnik (32:13). Wśród Pań pierwsza na mecie zameldowała się Marta Szenk (37:43).

Na mecie każdy z uczestników oryginalny medal pamiątkowy. Tradycyjnie medale Nocnej Dychy Kopernika są ceramiczne, ręcznie wykonane i wypalane w piecu, więc każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Medale nawiązują do tegorocznego hasła przewodniego: „Ekologiczna Nocna Dycha Kopernika” i posiadają elementy fluorescencyjne.

fot. Sławomir Kowalski


 

 

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.