Wyniki głosowania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wyniki głosowania

Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2014
Autor: Bartłomiej Oleszek

Do realizacji wybrano 53 projekty. 10 z listy ogólnomiejskiej i 43 z list osiedlowych. Mieszkańcy najczęściej wybierali projekty sportowe i rekreacyjne, w drugiej kolejności dotyczące wyposażenia oraz remontów szkół i przedszkoli, w trzeciej projekty drogowe.

W głosowaniu na projekty budżetu partycypacyjnego na rok 2015 padł rekord frekwencji. Swoje głosy oddało 27 281 osób (liczonych na podstawie numerów PESEL użytych w systemie).

Pobierz listę zwycięskich projektów w budżecie partycypacyjnym na 2015 r.

Złożono też więcej kart do głosowania – 42 059. Należy zaznaczyć, że jedna karta równa się jednej liście (głosujący mógł zagłosować na dwie listy). 67% kart złożono w wersji papierowej (dokładna liczba: 28 026), 33% elektronicznie (28 026). 10%  kart (4 037) było nieważnych.

 

Mieszkańcy wybrali 53 projekty ze 185 poddanych głosowaniu. (W poprzedniej edycji wybrano 43 projekty ze 144).

Z listy ogólnomiejskiej realizowanych będzie 10 projektów. 43 z list osiedlowych, w tym z:: Czerniewic (6), Jakubskiego-Mokrego (6), Podgórza (5), Stawek (4), Bielaw-Grębocina, Bydgoskiego, Chełmińskiego, Skarpy i Staromiejskiego (po 3), osiedli Kaszczorek, Rudak, Rubkinkowo (po 2) oraz Wrzosów (1).

 

17 spośród zwycięskich projektów to inicjatywy z zakresu sportu i turystyki. 13 dotyczy wyposażenia i remontów szkół oraz przedszkoli. Mieszkańcy do realizacji wybrali również 9 projektów drogowych.

45-64 lat – najwięcej głosów oddali mieszkańcy z tego przedziału wiekowego. Najmniej głosujących było z przedziału 16-18 lat, 19-24 lata oraz 80 lat i więcej.

 

Najaktywniejsi w głosowaniu na projekty lokalne byli mieszkańcy Kaszczorka (76% z nich wzięło udział w głosowaniu). Następnie mieszkańcy osiedla Rudak (37%), Czerniewic (36%) i Stawek (33%). Najsłabiej wypadło Staromiejskie (5%).

 

Pula budżetu partycypacyjnego na rok 2015 wyniosła 6 580 000. Blisko 2 mln przeznaczone było na projektu ogólnomiejskie.

 


 Do pobrania:

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.