www.torun.pl

Plany Żużlowej Reprezentacji Polski

Sport
Data publikacji: 05 sierpnia 2020

O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.

W środę zawodnicy reprezentacji odbyli na toruńskim stadionie trening otwarty dla mediów, po którym odbyła się konferencja prasowa Żużlowej Reprezentacji Polski dot. planów kadry na pozostałą część 2020 r. Gośćmi spotkania byli: euro deputowany Ryszard Czarnecki, Piotr Szymański przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, zawodnik reprezentacji Bartosz Zmarzlik i trener Marek Cieślak. Obecni też byli przedstawiciele sponsorów Żużlowej Reprezentacji Polski.   

W tym roku naszą reprezentację czekają jeszcze trzy duże imprezy mistrzowskie oraz mecz towarzyski.

- Odbyliśmy naprawdę mnóstwo spotkań online, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak ma wyglądać nowa rzeczywistość po pandemii koronawirusa. Chcieliśmy zorganizować lub uczestniczyć w jak największej ilości zawodów, dlatego trzeba było dobrze wszystko poukładać. Nasza reprezentacja w tym roku wystartuje z ogromnym wsparciem nowego Sponsora Generalnego, firmy ANWIL S.A., dlatego tym bardziej będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej na międzynarodowych torach i wywalczyć ponownie kilka złotych medali dla naszego kraju. Oczywiście najważniejszą imprezą seniorską dla Żużlowej Reprezentacji Polski będzie naturalnie Speedway of Nations, jednak Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów są dla nas wszystkich równie ważnepowiedział przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.

Trzy imprezy mistrzowskie to główne cele podopiecznych Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego w tym sezonie. Seniorzy zmierzą się w Monster Energy FIM Speedway Of Nations, a juniorzy walczyć będą o siódmy z rzędu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a także rozgrywanych 30 sierpnia w Łodzi, Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

- Żużel znowu wygrał! Motoarena to bardzo ważne miejsce dla polskiego i międzynarodowego speedwaya. Tutaj jeszcze tydzień temu rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Europy, teraz mini zgrupowanie ma Żużlowa Reprezentacja Polski. W październiku będzie Grand Prix, a potem już cel numer jeden dla polskiej kadry, czyli finał Speedway of Nations w Manchesterze. Jestem przekonany, że ekipa Marka Cieślaka da z siebie wszystko i powalczy o tytułpowiedział Ryszard Czarnecki, Honorowy Patron meczów Żużlowej Reprezentacji Polski.
Kadra Polski w spokoju może przygotowywać się do finału Speedway of Nations, który planowo ma się odbyć pod koniec października w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy w Toruniu na takim mini zgrupowaniu, miałem okazję tutaj startować podczas Mistrzostw Europy, w lidze też już kilka meczów odjechałem, więc mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie równie dobry, co ostatni. Wiadomo, że w tym sezonie jest mało ścigania, nie ma za dużo zawodów, dlatego każda okazja do wyjechania na tor jest niczym złapanie dodatkowego tlenu. Cieszę się, że mogę tu być z całą reprezentacją mówił Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik.

- Od kilku dobrych lat wszystko w polskiej reprezentacji idzie w bardzo dobrą stronę. Mamy profesjonalną kadrę, profesjonalne zgrupowanie, świetne zaplecze marketingowe i medialne, dlatego każdy kolejny sezon pracy z tymi zawodnikami jest dla mnie wielką przyjemnościądodał trener kadry Marek Cieślak.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego walczyć będą o siódmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z rzędu. Zmagania odbędą się 5 września w duńskim Outrup. Tydzień wcześniej na łódzkiej Moto Arenie, młodzi żużlowcy pod auspicjami Sponsora Generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski, firmy ANWIL S.A. powalczą o kolejne złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Odniesiono się również między innymi do zaległego meczu Polska – Australia, który miał się odbyć pod koniec marca, jednak pandemia koronawirusa skutecznie zniweczyła plany organizatorom.

- Trzymamy mocno kciuki za Krzysztofa Kasprzaka, który powalczy o awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata, trzymamy kciuki za reprezentację juniorów, która powalczy o kolejny medal w rozgrywkach drużynowych. Później oczywiście mocno będziemy dopingować Polaków w cyklu Grand Prix, by na koniec, miejmy nadzieję, usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w Pardubicach, podczas jednodniowego turnieju o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Planujemy także rozegrać mecz towarzyski na koniec sezonu – w tej chwili jest on wpisany na 18 października i tego się trzymamy. Mamy głęboką nadzieję, że do października sytuacja się mocno poprawi i będziemy mogli oglądać jeszcze na torze całą reprezentację – zakończył Piotr Szymański.

Podczas konferencji poinformowano także o nawiązaniu współpracy z Partnerem Odzieżowym – firmą Joma.

Jest nam bardzo miło, że rozpoczęliśmy współpracę z Żużlową Reprezentacją Polski. Na razie nasza umowa podpisana jest na rok, jednak mamy nadzieję, że nasi kadrowicze jeszcze przez długi czas będą ubrani w stroje JOMA, które będziemy dostarczać – powiedział Przedstawiciel JOMA, Jakub Biskup.

Informacja prasowa: Radosław Zieliński, One Sport

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.