Przed mistrzostwami Polski | www.torun.pl

Przed mistrzostwami Polski

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 lutego 2021
Autor: Filip Tomasik
Cztery osoby pozują na tle ścianki Halowych Mistrzostw Polski. Wśród nich prezydent Fiderewicz i sprinterka Patrycja Wyciszkiewicz

Na dzień przed rozpoczynającymi się 65. Halowymi Mistrzostwami Polski w lekkoatletyce w Arenie Toruń odbyła się konferencja prasowa. 20 i 21 lutego najlepsi polscy lekkoatleci powalczą o medale i kwalifikacje do marcowych Mistrzostw Europy.

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o budowie hali widowiskowo-sportowej dedykowanej lekkiej atletyce, marzyliśmy i planowaliśmy, że będą się w niej odbywały najważniejsze zawody. Zawodnicy chwalą sobie naszą bieżnię i warunki w Arenie Toruń, jedynej w Polsce hali lekkoatletycznej. Nasza markowa impreza, mityng Copernicus Cup jest najlepszym dowodem na to, że także lekkoatleci z Polski i całego świata są w stanie osiągać tutaj życiowe wyniki, a nawet bić rekordy świata - powiedział obecny na konferencji zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

W ramach wydarzenia zobaczymy ponad 500 najlepszych polskich zawodników. W programie imprezy jest aż 31 konkurencji.

Toruń to obecnie najlepsze miejsce dla światowej lekkoatletyki. 17 lutego podczas Copernicus Cup padło 6 najlepszych wyników na świecie na 12 konkurencji i 9 rekordów mityngu. Dzisiaj można powiedzieć, że Toruń jest miastem i miejscem najbardziej rozpoznawalnym w lekkoatletycznym świecie. Ta hala sprzyja rekordom. Jestem pewien, że także mistrzostwa Polski przyniosą wiele doskonałych rezultatów - powiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dla uczestników nadchodzący turniej może być ostatnią szansą na wywalczenie kwalifikacji do zbliżających się Halowych Mistrzostw Europy. O udział w europejskim czempionacie powalczy m.in. Patrycja Wyciszkiewicz specjalizująca się w biegu na dystansie 400 metrów. - Przede wszystkim chciałbym pobiec po swój najlepszy wynik w tym sezonie, zbliżyć się do rekordu życiowego i powalczyć o medal i przepustkę na Mistrzostwa Europy. Warunki w Toruniu są rewelacyjne, hala jest bardzo szybka. Wszystko zależy od nas i, przy braku kibiców na trybunach, od naszej wewnętrznej motywacji - powiedziała Wyciszkiewicz.

Rywalizacja rozpocznie się od biegów na 60 metrów zaplanowanych na 20 lutego na godz. 11:00. Oficjalna ceremonia otwarcia przewidziana jest na godz. 17:40.

Transmisja w TVP Sport w sobotę od godz. 19:15 i w niedzielę od godz. 15:35. 

Pobierz harmonogram zawodów

Przejdź na oficjalną stronę mistrzostw

fot. Tomasz Kasjaniuk / PZLA

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.