www.torun.pl

Starówka Mistrzów - Na Zewnątrz

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 września 2020
Autor: Filip Tomasik

W kolejnej odsłonie cyklu „Starówka Mistrzów” przedstawiamy niebanalne miejsce - tuż przy wjeździe na most im. J. Piłsudskiego powstała wyjątkowa kawiarnia „Na Zewnątrz”. 

Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejną edycję cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które wyróżniają się oryginalnością, pomysłem i ciekawą atmosferą. Kawiarnia ”Na Zewnątrz”, choć powstała kilka miesięcy temu, zdążyła zyskać spore grono klientów, którzy cenią lokal za niebanalny styl, artystyczną aktywność, różnorodną ofertę gastronomiczną, czy też animacje taneczne i sesje yogi w plenerze. Właściciele tworzą swój projekt z pasją i ambicjami, by w przyszłości stał się ważnym miejscem na kulinarnej i artystycznej mapie Torunia. Doskonała kawa z ekspresu, bezglutenowe słodycze, pomidorowy piernik i cappuccino ze śmietanką z bobu, wegańskie lody, czy handroll sushi - Chili Tofu, Żółta Huba w tempurze, Tempeh z Mango podbiją niejedno wyrafinowane podniebienie. Właściciele poważnie traktują też sprawy ekologii, wszystkie kubki, słomki i pokrywki używane w lokalu wykonane są ze skrobi kukurydzianej. W „Na Zewnątrz” odbyły się już m.in. pokazy tańca z muzyką na żywo, wernisaż pracy dyplomowej Bartłomieja Schmidta wyróżnionej medalem imienia profesora Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny na Wydziale Sztuk Pięknych, czy też sesje Acro Yogi.

Do udziału w projekcie „Starówka Mistrzów” zaproszono przedsiębiorców z różnych branż: tatuażystów, złotników, barberów, antykwariuszy, artystów, baristów. Każdy z odcinków cyklu poświęcony jest innej działalności i promuje rozwijanie dobrych tradycji rzemiosła, usług i gastronomii na toruńskiej starówce. To podkreślenie tego za co torunianie ich cenią: solidność, niezawodność, rzetelność i najwyższą jakość usług lub produktów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miejsce pamięci pierwszych straceń na Barbarce, obok stoją biało-czerwone flagi, żołnierze pełnią wartę, przemawia prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Torunianie uczcili pamięć ofiar pierwszych straceń na Barbarce, jakie miały miejsce jesienią 1939 roku.
 • Grafika pokazuje dane dotyczące zakażenia Covid-19 w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Aż 198 osób chorych na koronawirusa przybyło w ciągu minionej doby – takie są dane z dnia 25 października 2020 r. przekazane przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 • Na zdjęciu kadr ze zwycięskiego filmu festiwalu Tofifest -"Seole", mężczyzna i kobieta ciężarna stoją w drzwiach na tle morza
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowa 18. edycja „niepokornego festiwalu” Tofifest zakończyła się zwycięstwem filmów opowiadających historie kobiet lub wyreżyserowanych przez kobiety.
 • Prezydent Michał Zaleski w obiektywie kamery telewizyjnej przed mikrofonami dziennikarzy.
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski odpowiada na publikację Gazety Wyborczej „Wstrzymane podwyżki, obcięte premie. Tak miasto "troszczy się" o toruński DPS” (23.10.2020, www.torun.wyborcza.pl).
 • Na zdjęciu widać autobus miejski, w tle budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od wtorku 27 października 2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych w szkołach podstawowych dla klas 4-8 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.
 • Grafika obrazująca sytuację epidemiczną w Toruniu w dniu 24.10.2020
  Koronawirus, Miasto
  Z piątku na sobotę (23/24 października) liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła o 100 osób. Niepokojące informacje napłynęły z DPS-u przy ul. Szosie Chełmińskiej oraz od sióstr Serafitek.
 • Wieczorną mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w dniu 23 października Toruń pożegnał prof. Jana Hanasza, Honorowego Obywatela Miasta. Uroczystości pogrzebowe odbęda się w dniu 24 października w Strzelnie.
 • W weekend 24-25 października 2020 r. oraz w kolejnym tygodniu prowadzone będą kolejne prace nocne na moście. Wykonawca wykorzystuje każdy moment dobrej pogody i dodatnie temperatury w nocy. Wszystko po to, aby do końca listopada 2020 r. uporać się z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego nad...
 • Podczas konferencji prasowej, 23 października 2020 r. prezydent Torunia przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Przedstawiono również zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości.
 • Od 24 października do 8 listopada 2020 r. zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe w celu rozładowania tłoku na cmentarzach.
 • Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.
 • W związku z pracami przy sieci trakcyjnej w rejonie pl. Rapackiego w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek (25/26 i 26/27 października 2020 r.) nie będą kursowały nocne tramwaje.
 • Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie epidemii.
 • Toruńscy drogowcy rozpoczęli przegląd lamp w rejonie toruńskich cmentarzy. Uszkodzone latarnie zostaną niezwłocznie naprawione.