Tak się robi biznes na lewobrzeżu – Exea Data Center | www.torun.pl

Tak się robi biznes na lewobrzeżu – Exea Data Center

Biznes, Miasto
Data publikacji: 07 kwietnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezes zarządu Exea Magdalena Mike-Gęsicka

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przedstawia kolejny odcinek cyklu „Tak się robi biznes na lewobrzeżu”. Poznajcie możliwości Exea Data Center, czyli największego w regionie centrum przetwarzania danych informatycznych, które oferuje usługi B2B.

O pełnej ofercie usług nowoczesnego IT, szybkiego, elastycznego i wysokowydajnego środowiska wirtualnego skrojonego do konkretnych potrzeb opowiada Prezes Zarządu Exea Data Center Magdalena Mike -Gęsicka. Ściśle strzeżony budynek przy Włocławskiej 167 to idealne miejsce dla firmowych serwerów w bezpiecznym data center. Działa w modelu cloud computing – oznacza to, że klient nie musi kupować kosztownego sprzętu ani oprogramowania, ze zwykłego komputera zdalnie korzysta z zasobów, jakie zapewnia Exea. Obiekt spełnia szereg wymagań odnośnie bezpieczeństwa, tak przed awarią zasilania, jak i atakami hakerskimi. Potwierdza to prestiżowy certyfikat Tier III. Z oferty korzystają m.in. instytucje państwowe, prywatne firmy oraz samorządy. Toruńskie centrum oferuje wydajny i elastyczny nośnik danych zapewniający łatwy dostęp z dowolnego miejsca, to także kompleksowa ochrona danych gwarantująca spokój, bezpieczeństwo i ciągłość działania firmy. Exea Data Center oferuje innowacyjny trwały nośnik danych w modelu usługowym oparty o technologię blockchain, a także zarządzanie, monitorowanie i serwisowanie firmowych systemów.

„Tak się robi biznes w Toruniu – edycja lewobrzeże” to promocyjny projekt filmowy, który ma być wsparciem dla firm w trudnym czasie pandemii, okazją do zaprezentowania oferty szerokiemu gronu klientów i zachętą do inwestowania w lewobrzeżnej części miasta. Centrum Wsparcia Biznesu przedstawia właścicieli firm, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa na Podgórzu, Stawkach, Rudaku i w Czerniewicach. Przedsiębiorcy opowiadają w jaki sposób budowali swoje biznesy, na jakie problemy napotykali na początku swojej drogi i skąd czerpali inspiracje. Dzięki powstaniu nowego mostu drogowego, remontom dróg i inwestycjom infrastrukturalnym miasta, lewobrzeże jest atrakcyjnym miejscem na ulokowanie biznesu. Działają tu firmy, które m.in. oferują produkty stalowe eksportowane do najdalszych części świata, oferują usługi nowoczesnego IT, projektują obiekty użyteczności publicznej, produkują bieliznę na europejskie rynki, organizują największe eventy sportowe i kulturalne w kraju lub oferują najwyższej jakości usługi dla mieszkańców całego miasta.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski w maseczce podczas sesji Rady Miasta Torunia zdalnej
  Koronawirus
  Podczas 29. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu widać boisko typu orlik
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 roku będzie możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
 • Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway
  Kultura, Miasto
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.
 • Pracownik w specjalnej uprzęży alpinistycznej wycina jemiołę z wysokiego drzewa
  Miasto
  Zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, obumarłe oraz nierokujące szans na przeżycie drzewa zostaną usunięte.
 • Miasto
  16 kwietnia 2021 r. minęła 16. rocznica śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i 9. rocznica śmierci prof. Mariana Biskupa - wybitnych toruńskich humanistów, honorowych obywateli Torunia.
 • Grafika ogólna - nowe statystyki dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  17 847 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 595 zgonów - to ogólnopolskie dane epidemiologiczne na piątek 16 kwietnia 2021 r. W Toruniu - 72 zakażenia i 2 zgony.
 • Oświadczenie rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Torunia, Anny Kulbickiej-Tondel, po briefingu ProNatura i Miasta Bydgoszcz, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2021 r., w sprawie spalarni odpadów w Bydgoszczy.
 • Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi „Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia, są one całkowicie darmowe, ale obowiązują zapisy na stronie...
 • Po raz kolejny na sprzedaż zostaną wystawione działki inwestycyjne w rejonie ulic Pera Jonssona i Szosy Bydgoskiej w Toruniu. 6 lipca 2021 r. odbędzie się przetarg dotyczący sprzedaży gruntów między Motoareną a budynkami dawnego Merinoteksu.
 • Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Kolejny dzień przyniósł w Toruniu 92 potwierdzone testami nowe zakażenia koronawirusem. Z 14 na 15 kwietnia 2021 r. odnotowano też 4 ofiary śmiertelne. To już 422 torunian, którzy przegrali walkę z pandemią.
 • 18 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce – święto uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku. Celem obchodów Dnia Pacjenta w śpiączce jest próba zrozumienia problemów takich pacjentów i stworzenie opieki mającej na celu wybudzanie pacjentów ze śpiączki, gdy tylko okaże się to możliwe. W toruńskiej Fundacji „Światło”...
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie szczególnych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Przyjęta uchwała, wraz z autopoprawką zgłoszoną przez radnych, określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.
 • Podczas sesji Rady Miasta Torunia 15 kwietnia 2021 roku radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która wprowadza zmiany w realizacji budżetu obywatelskiego w naszym mieście.