Tarcza antykryzysowa 4.0 – kończące się nabory | www.torun.pl

Tarcza antykryzysowa 4.0 – kończące się nabory

Biznes, Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Budynek Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia

Aktualnie trwają nabory na sześć instrumentów pomocowych przyznawanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej 4.0.

Realizacją zadań w ramach tarczy antykryzysowej 4.0 zajmuje się Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia. Działania te rozpoczęły się w kwietniu 2020 r.

Aktualnie trwają nabory na sześć instrumentów:
    1. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (art. 15zzb)
    2. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych (art. 15zze)
    3. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej (art. 15zze2)
    4. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi niezatrudniającymi pracowników (art. 15zzc)
    5. Niskooprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych (art.15zzda)
    6. Niskooprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców (art. 15zzd)

Szczegółowe warunki przyznawania pomocy, w tym obowiązujące druki zgłoszeniowe i zasady, znajdują się na podstronach PUP dla Miasta Torunia.

Termin składania wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej - do dnia 30 listopada 2020 r.

UWAGA. Należy pamiętać, że w przypadku dofinansowań, pomoc wypłacana jest co miesiąc, w trzech równych transzach, które na konto wnioskodawcy muszą trafić do końca 2020 r. Pełną wysokość wsparcia otrzymają przedsiębiorcy, których wnioski zostaną złożone w październiku br. W przypadku aplikacji nadesłanych w listopadzie, przyznane będą dwie transze.Termin składania wniosków na pożyczki - do dnia 10 grudnia br.

UWAGA! Warunkiem wypłaty wsparcia jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku! Ze względu na konieczność wypłaty środków w 2020 r. wnioski niekompletne mogą zostać odrzucone.

Prawidłowo wypełnione i podpisane dokumenty należy składać do Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w sposób:
    1. elektronicznie, przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, przez Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia, w serwisie www.praca.gov.pl - przejdź do wniosku
    2. składając dokumenty w kopercie do skrzynki na korespondencję ustawionej w przedsionku Urzędu,
    3. przesyłając pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, ul. Mazowiecka 49a, 87-100 Toruń.

Ważne: za datę złożenia wniosku uważa się datę wpływu wniosku do Urzędu Pracy.

Fot. Lech Kamiński
        

Najczęściej czytane aktualności

 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • Grafika Ministerstwa Zdrowia - na niebieskim tle napis: od poniedziałku rusza rejestracja 16 i 17-latków na szczepienia
  Koronawirus, Miasto
  W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Wizualizacja nowego budynku przy ul. Fortecznej
  Biznes, Miasto
  Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • kosz na Bulwarze Filadelfijskim
  Eko, Miasto
  Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.
 • W sobotę, 15 maja 2021 r. odbędzie się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Weźmie w nim udział dwanaście ósemek.
 • W piątek 14 maja w godz. 14:00-22:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W niedzielę, 16 maja 2021 r. będziemy obchodzić 22. rocznicę śmierci Honorowej Obywatelki Torunia, prof. Wilhelminy Iwanowskiej. Przedstawiciele władz miasta złożyli w piątek, 14 maja wiązankę na grobie pani profesor na cmentarzu św. Jerzego.