Testy na Motoarenie | www.torun.pl

Testy na Motoarenie

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 23 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Dwóch medyków w kombinezonach pochyba się nad otwartym oknem samochodu osobowego, aby pobrać wymaz

Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.             

Punkt na Motoarenie został uruchomiony przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną w Toruniu. Obsługuje zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych, którym wymaz pobierany jest bez konieczności wysiadania z samochodu, tzw. drive thru. Wykonywane są tam testy finansowane przez NFZ.

- Miejsce to zostało przygotowane wielkim wysiłkiem 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostało przez nich zorganizowane w błyskawicznym tempie praktycznie w ciągu jednego dnia – powiedział prezydenty Michał Zaleski.

Tuż przed otwarciem punktu, w dniu 23 października komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej użyczył dwa kontenery, sztabowy i socjalny, potrzebne do obsługi tego miejsca.

W ciągu pierwszych trzech godzin funkcjonowania punktu z możliwości badania skorzystało ponad 100 osób – 60 pieszych i 45 samochodów, w których znajdowała się czasem więcej niż jedna osoba.
                     
Pobranie materiału wykonywane jest w punkcie na Motoarenie we wszystkie dni tygodnia w godz. 10:00-16:00. Rejestracja telefoniczna pod nr 506 325 200 oraz 506 324 235 czynna jest w godzinach pracy punktu, ale nie jest wymagana.

Dojazd do punktu pobrań – wyłącznie od Szosy Bydgoskiej.
                                                                                                                                                                                                                                                           
W dniu 26 października 2020 r. Miejska Przychodnia Specjalistyczna uruchomi kolejny punkt poboru materiału biologicznego przy ul. Uniwersyteckiej 17 – wejście D od dziedzińca. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00; w sobotę i niedzielę od 9:00-11:00. Rejestracja telefoniczna pod nr: 506 324 054 w godzinach pracy punktu (rejestracja telefoniczna nie jest wymagana).


Cały czas działają dotychczasowe punkty pobrań:

Alab Laboratoria Sp z o.o.
    • ul. Grudziadzka 51B
    • Kontakt z placówką: tel. 665 787 368
    • Godziny przyjęć:
poniedziałek-piątek: 14:00-16:00
sobota: 10:00-12:00
niedziela: 08:00-10:00
  
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ w Toruniu
    • ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 1
    • Kontakt z placówką: tel. 697 667 669 w godz. 10:00-12:00
    • Godziny przyjęć: poniedziałek-niedziela: 10:00-12:00
 
 Fot. główne: Wojtek Szabelski

Fot. Sławomir Kowalski


Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Johnny Depp ze statuetką Złotej Żaby
  Kultura, Miasto
  W tym roku ze względu na pandemię uroczystość zakończenia festiwalu EnergaCamerimage odbyła się w nowej, wirtualnej formie. 21 listopada 2020 r. przed ekranami komputerów poznaliśmy zwycięzców statuetek Złotej, Srebrnej i Brązowej Żaby. Pierwsze miejsce w Konkursie Głównym uzyskał Joshua James Richards za zdjęcia do filmu „Nomadland”. To nie...
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.
 • Graika rządowa z napisem 100 dni solidarności w walce z COVID-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 listopada 2020 r. na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa na najbliższe 100 dni. Wprowadzone zostały nowe uregulowania dot. galerii handlowych, ferii zimowych oraz podjęto decyzję o dalszym nauczaniu zdalnym w szkołach.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 21.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 123 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6331 zakażeń.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Ze względu na nauczanie zdalne wprowadzone w trakcie pandemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o zmianach wymagań na egzaminach ósmoklasisty i maturalnych. Zanim zmiany zostaną ogłoszone, zespoły robocze pracujące nad wymaganiami czekają na opinie nauczycieli. Do 27 listopada ministerialni eksperci czekają na wiadomości w ramach...
 • Mimo że Centrum Sztuki Współczesnej, jak wszystkie instytucje kultury, jest obecnie zamknięte, czynną tam wystawę fotografii "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" można oglądać wirtualnie.
 • Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • 19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Od poniedziałku 23 listopada 2020 r. przez cały sezon wymiany opon nasz serwis ogumienia działający w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 jest czynny dłużej – od godz. 7:00 do 21:00.
 • 19 listopada 2020 roku podczas sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przedstawił radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta: wydarzeń, jakie odbyły się w mieście i walki z pandemią COVID-19.
 • Od najbliższej niedzieli (22 listopada) od godziny 13:00 zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na moście J. Piłsudskiego.
 • Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.