Trwa III Archipelag Zabawy | www.torun.pl

Trwa III Archipelag Zabawy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 04 grudnia 2020
Autor: Magdalena Kujawa
Baner festiwalu

Do 9 grudnia 2020 r. potrwa III Archipelag Zabawy — Toruński Festiwal dla Dzieci, który rozpoczął się w miniony wtorek. W sumie dla małych odbiorców przygotowano aż piętnaście atrakcyjnych filmów.

W tym roku ze względu na epidemię wydarzenie w całości odbywa się online. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje: kreatywne i rozwijające warsztaty, przedstawienie teatralne, audycje muzyczną, a nawet bajkowy koncert na żywo. Jest więc w czym wybierać. Za nami już część warsztatów, ale w podróży przez świat dzieciństwa pozostało jeszcze do odwiedzenia kilka wysp tematycznych, a na nich m.in. bajkowy koncert dla dzieci, lekcje z żonglerki czy haftowanie na tamborku.

Szczegóły dostępne są na stronie festiwalu Archipelag Zabawy – przejdź na stronę

Do 9 grudnia można również wziąć udział w konkursie cukierniczo-plastycznym „Kreatywny pierniczek”. Aby wziąć w nim udział, każdy z uczestników musi samodzielnie ozdobić świąteczny piernik. Dekoracje nie muszą być jadalne, więc zachęcamy dzieci do popuszczenia wodzy fantazji! Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie zdjęcia 3 różnych pierników. Zgłoszenia w imieniu osoby niepełnoletniej powinien dokonać rodzic lub opiekun prawny.

Zdjęcia udekorowanych wypieków wysyłać można do 9 grudnia do godz. 10.00 na adres: konkurs@tak.torun.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 11 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci gier, słodkości oraz książek kulinarnych z autografem samej Magdy Gessler. Partnerem konkursu i fundatorem słodkich smakołyków jest Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.