www.torun.pl

Tydzień sportu i turniej miast

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 września 2020
Autor: Małgorzata Litwin
Siłownia plenerowa przy ul. Zdrojowej w Toruniu, fot. Lech Kamiński

Od 1 do 7 października 2020 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i  XXVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin Jesień 2020 r.

"Sport kluczem do zdrowia!" to hasło tegorocznej, dwunastej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem wydarzenia jest zmotywowanie mieszkańców miast i gmin do wyjścia z domu i aktywnego udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, skierowanych do całych rodzin. Organizatorem imprezy jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jak co roku Toruń przyłącza się do tej akcji. W naszym mieście rolę głównego organizatora i koordynatora wydarzenia, przy wsparciu samorządu, pełni toruński oddział Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Zajęcia odbywać się będą w wielu lokalizacjach - zarówno w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bema 23/29 - na Stadionie Miejskim i lodowisku Tor-Tor, w hali tenisowej przy Szosie Chełmińskiej, na orlikach i siłowniach zewnętrznych czy w Fitness Klubie TKKF. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

W ubiegłorocznej edycji wydarzenia w Toruniu odbyło się łącznie 191 wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, z których skorzystało 18 948 osób. Zgodnie z regulaminem uczestniczące miasta i gminy zostały sklasyfikowane w grupach w zależności od liczby mieszkańców. Toruń z liczbą mieszkańców pow. 100 tys. znalazł się w grupie VI i w tej kategorii zajął trzecie miejsce w Polsce, uzyskując nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Nagroda ta została przeznaczona na dofinansowanie pikniku pn. "Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie" z okazji święta Chełmińskiego Przedmieścia.

Przejdź do kalendarza imprez turniejowych planowanych w Toruniu 1-7 października 2020 (pdf)

 

 

Więcej informacji na stronach internetowych: www.federacja.com.pl ; www.maraton.pl

Zachęcamy mieszkańców Torunia do udziału w XII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

Na zdjęciu tytułowym: Siłownia plenerowa przy ul. Zdrojowej w Toruniu, fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.