www.torun.pl

W czym możesz pomóc?

Miasto
Data publikacji: 10 kwietnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin
W czym możesz pomóc?

Powstała lista aktualnych potrzeb placówek medycznych i opiekuńczych w Toruniu. Chcesz i możesz pomóc? Skorzystaj z niej!

Trwający stan epidemii wyzwolił w wielu Polakach pokłady dobra. W pomoc innym, zbiórki publiczne, akcje szycia maseczek czy gromadzenia materiałów ochronnych dla służby zdrowia oraz opiekunów i wolontariuszy włącza się także coraz liczniejsze grono torunian, osób indywidualnych i firm. Powstają specjalne grupy pomocowe i fora informacyjne, na których ludzie wymieniają się pytaniami, oferują pomoc lub wskazują możliwości udzielenia jej przez innych.

Wiele wartościowych, społecznych inicjatyw jest skierowanych do personelu i pacjentów placówek medycznych i opiekuńczych, które w największym stopniu borykają się ze skutkami COVID-19. Nadzwyczajna sytuacja błyskawicznie zwielkrotniła ich potrzeby w zakresie wyposażenia ochronnego. Stale jest ono uzupełniane instytucjonalnie, ale nie bez znaczenia jest społeczna pomoc w doposażeniu tych miejsc.

Dlatego dla ułatwienia i skoordynowania wszystkich działań przygotowaliśmy stale aktualizowaną listę potrzeb szpitali, ośrodków opieki i innych miejsc, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Osoby indywidualne, koordynatorów grup czy przedstawicieli firm zainteresowanych pomocą, posiadających wymienione na tej liście artykuły, zachęcamy do skorzystania z podanych numerów telefonów i uzgodnienia formy i terminu ich przekazania placówkom.Zobacz też:

Fot. Małgorzata Litwin

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miejsce pamięci pierwszych straceń na Barbarce, obok stoją biało-czerwone flagi, żołnierze pełnią wartę, przemawia prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Torunianie uczcili pamięć ofiar pierwszych straceń na Barbarce, jakie miały miejsce jesienią 1939 roku.
 • Grafika pokazuje dane dotyczące zakażenia Covid-19 w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Aż 198 osób chorych na koronawirusa przybyło w ciągu minionej doby – takie są dane z dnia 25 października 2020 r. przekazane przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 • Na zdjęciu kadr ze zwycięskiego filmu festiwalu Tofifest -"Seole", mężczyzna i kobieta ciężarna stoją w drzwiach na tle morza
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowa 18. edycja „niepokornego festiwalu” Tofifest zakończyła się zwycięstwem filmów opowiadających historie kobiet lub wyreżyserowanych przez kobiety.
 • Prezydent Michał Zaleski w obiektywie kamery telewizyjnej przed mikrofonami dziennikarzy.
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski odpowiada na publikację Gazety Wyborczej „Wstrzymane podwyżki, obcięte premie. Tak miasto "troszczy się" o toruński DPS” (23.10.2020, www.torun.wyborcza.pl).
 • Na zdjęciu widać autobus miejski, w tle budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od wtorku 27 października 2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych w szkołach podstawowych dla klas 4-8 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.
 • Grafika obrazująca sytuację epidemiczną w Toruniu w dniu 24.10.2020
  Koronawirus, Miasto
  Z piątku na sobotę (23/24 października) liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła o 100 osób. Niepokojące informacje napłynęły z DPS-u przy ul. Szosie Chełmińskiej oraz od sióstr Serafitek.
 • Wieczorną mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w dniu 23 października Toruń pożegnał prof. Jana Hanasza, Honorowego Obywatela Miasta. Uroczystości pogrzebowe odbęda się w dniu 24 października w Strzelnie.
 • W weekend 24-25 października 2020 r. oraz w kolejnym tygodniu prowadzone będą kolejne prace nocne na moście. Wykonawca wykorzystuje każdy moment dobrej pogody i dodatnie temperatury w nocy. Wszystko po to, aby do końca listopada 2020 r. uporać się z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego nad...
 • Podczas konferencji prasowej, 23 października 2020 r. prezydent Torunia przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Przedstawiono również zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości.
 • Od 24 października do 8 listopada 2020 r. zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe w celu rozładowania tłoku na cmentarzach.
 • Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.
 • W związku z pracami przy sieci trakcyjnej w rejonie pl. Rapackiego w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek (25/26 i 26/27 października 2020 r.) nie będą kursowały nocne tramwaje.
 • Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie epidemii.
 • Toruńscy drogowcy rozpoczęli przegląd lamp w rejonie toruńskich cmentarzy. Uszkodzone latarnie zostaną niezwłocznie naprawione.