www.torun.pl

Więcej testów dla medyków

Miasto
Data publikacji: 06 sierpnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin
Sanitariusze w kombinezonach z noszami

Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa  wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.

Testy na koronawirusa są nadal podstawowym narzędziem stosowanym podczas walki z chorobą COVID-19. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje szerokie wykonywanie testów w celu wczesnego diagnozowania wirusa i szybkiej izolacji osób zarażonych, a przez to ograniczenie kręgu osób, które przenoszą wirusa dalej. Jest to szczególnie ważne w przypadku personelu medycznego oraz innych pracowników podmiotów leczniczych.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt pt. "Ograniczenie negatywnych skutków COVID-19 poprzez działania profilaktyczne i zabezpieczające skierowane do służb medycznych", w ramach którego przewidziano m.in. przeprowadzanie testów laboratoryjnych pracownikom podmiotów leczniczych funkcjonujących w publicznym systemie ochrony zdrowia i działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Budżetu Państwa i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – RPO WK-P 2014-2020. To uzupełnienie działań realizowanych przez NFZ.

Wyłonione zostały dwa laboratoria, które będą wykonywały testy w ramach projektu. Badania te będą przeprowadzane na wniosek podmiotów leczniczych z naszego województwa. Zainteresowane placówki mogą zgłaszać zapotrzebowanie na realizację testów z wykorzystaniem załączonego formularza internetowego formularz Word, formularz PDF

Szczegóły, kto i w jaki sposób może wziąć udział w projekcie wojewódzkim, znajdują się w Strategii działania w zakresie wykonywania testów w diagnostyce Covid-19 (poza systemem NFZ) w województwie kujawsko-pomorskim dla pracowników podmiotów leczniczych.

Fot. Sławomir Kowalski

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.