Wsparcie dla policji | www.torun.pl

Wsparcie dla policji

Miasto
Data publikacji: 26 lutego 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.

Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.

26 lutego 2021 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Grudziądzkiej 17 miało miejsce podpisanie przez prezydenta Michała Zaleskiego i komendanta KMP Macieja Lewandowskiego porozumienia dotyczącego wsparcia finansowego. W budżecie miasta na rok 2021 zostało bowiem przeznaczone 200 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodów, a 675 tys. zł na zrealizowanie dodatkowych patroli.
     
- Torunianie chcą czuć się bezpiecznie w swoim mieście, dlatego Rada Miasta corocznie podejmuje  decyzję o przeznaczeniu środków finansowych na wsparcie Policji działającej na terenie Torunia. Służby patrolowe są w naszym mieście bardzo ważne – w roku niepandemicznym bywało przecież, że odwiedzało nas ok. 2 miliony turystów. Toruńscy policjanci są przede wszystkim tam, gdzie potrzebna jest interwencja, wsparcie, ale działają również prewencyjnie mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - W tym roku, oprócz dodatkowych patroli, dofinansowujemy zakup 4 pojazdów służbowych – wszystko po to, aby policjantki i policjanci mogli szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia.   

Dzięki środkom przekazanym na dodatkowe patrole w bieżącym roku zostanie zrealizowanych blisko 3375 takich służb. Miasto dofinansuje także zakup czterech samochodów służbowych – dwóch oznakowanych i dwóch nieoznakowanych.
                                                       
- Bardzo się cieszę, że rokrocznie otrzymujemy wsparcie od miasta w postaci sfinansowania dodatkowych patroli na terenie Torunia oraz współfinansowania zakupu radiowozów. W roku ubiegłym dzięki tym środkom udało nam się zrealizować podczas służb ponadnormatywnych prawie 18 tys. czynności. Świadczy to o zaangażowaniu i efektywności toruńskiej Policjipowiedział komendant KMP Maciej Lewandowski. 

   

Według danych Komendy Miejskiej Policji, od początku kwietnia do końca grudnia 2020 roku toruńscy policjanci zrealizowali blisko 3400 dodatkowo płatnych służb patrolowych, w ramach których wylegitymowali 10 140 osób. 2 234 razy byli wzywani na interwencje i zatrzymali 42 poszukiwanych, wystawili łącznie 948 mandatów karnych. Do tego skontrolowali 4 227  pojazdów. Na skutek interwencji policji 73 osoby trafiły do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze zatrzymali 89 sprawców przestępstw, wśród nich było 12 nietrzeźwych kierowców.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski w maseczce podczas sesji Rady Miasta Torunia zdalnej
  Koronawirus
  Podczas 29. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu widać boisko typu orlik
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 roku będzie możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
 • Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway
  Kultura, Miasto
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.
 • Pracownik w specjalnej uprzęży alpinistycznej wycina jemiołę z wysokiego drzewa
  Miasto
  Zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, obumarłe oraz nierokujące szans na przeżycie drzewa zostaną usunięte.
 • Miasto
  16 kwietnia 2021 r. minęła 16. rocznica śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i 9. rocznica śmierci prof. Mariana Biskupa - wybitnych toruńskich humanistów, honorowych obywateli Torunia.
 • Grafika ogólna - nowe statystyki dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  17 847 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 595 zgonów - to ogólnopolskie dane epidemiologiczne na piątek 16 kwietnia 2021 r. W Toruniu - 72 zakażenia i 2 zgony.
 • Oświadczenie rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Torunia, Anny Kulbickiej-Tondel, po briefingu ProNatura i Miasta Bydgoszcz, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2021 r., w sprawie spalarni odpadów w Bydgoszczy.
 • Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi „Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia, są one całkowicie darmowe, ale obowiązują zapisy na stronie...
 • Po raz kolejny na sprzedaż zostaną wystawione działki inwestycyjne w rejonie ulic Pera Jonssona i Szosy Bydgoskiej w Toruniu. 6 lipca 2021 r. odbędzie się przetarg dotyczący sprzedaży gruntów między Motoareną a budynkami dawnego Merinoteksu.
 • Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Kolejny dzień przyniósł w Toruniu 92 potwierdzone testami nowe zakażenia koronawirusem. Z 14 na 15 kwietnia 2021 r. odnotowano też 4 ofiary śmiertelne. To już 422 torunian, którzy przegrali walkę z pandemią.
 • 18 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce – święto uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku. Celem obchodów Dnia Pacjenta w śpiączce jest próba zrozumienia problemów takich pacjentów i stworzenie opieki mającej na celu wybudzanie pacjentów ze śpiączki, gdy tylko okaże się to możliwe. W toruńskiej Fundacji „Światło”...
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie szczególnych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Przyjęta uchwała, wraz z autopoprawką zgłoszoną przez radnych, określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.
 • Podczas sesji Rady Miasta Torunia 15 kwietnia 2021 roku radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która wprowadza zmiany w realizacji budżetu obywatelskiego w naszym mieście.