www.torun.pl

Współpraca z NGO na rok 2021 - konsultacje

Miasto
Data publikacji: 29 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika przedstawiająca logo Konsultacji Społecznych

Do 3 sierpnia 2020 roku czekamy na informacje dotyczące propozycji zmian w Programie współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok. W sierpniu program będzie przedmiotem konsultacji społecznych.

Program to dokument regulujący współpracę miasta z organizacjami - wskazujący priorytetowe zadania publiczne i ogłaszane corocznie konkursy ofert. Określa on pozafinansowe i finansowe formy współpracy, wskazuje budżet dostępny w danym roku na konkursy ofert. Jak co roku organizujemy konsultacje społeczne na etapie założeń i projektu programu, by jesienią Rada Miasta Torunia mogła go uchwalić jako obowiązujący na kolejny rok.

W sierpniu 2020 roku, z uwagi na ograniczenia stanu pandemii, odbędą się konsultacje społeczne (spotkania online) organizowane przez Prezydenta Miasta Torunia i Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po to, by rozmawiać o istotnych problemach i potrzebach związanych ze współpracą Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi, chcemy poznać rzeczywiste problemy zarówno organizacji jak i jednostek urzędu odpowiedzialnych za konkursy ofert i wzajemną współpracę. Chcemy poznać propozycje i oczekiwania, co powinien zawierać program współpracy – traktowany jako nasz wspólny plan działania na 2021 rok.

Informacje zwrotne pomogą sprecyzować zakres tematyczny sierpniowych konsultacji, które przygotujemy i na które zapraszamy.

Prosimy o odesłanie odpowiedzi na pytania mailowo na adres: m.skibickia@um.torun.pl. Czekamy na nie do 3 sierpnia 2020 roku,

Pytania:
1. Co chcieliby Państwo dodać do obowiązującego Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi ?
2. Jakie nowe/inne formy współpracy Państwa zdaniem należałoby dodać do programu?
3. Jakie zadania publiczne/priorytetowe obszary współpracy powinny być uwzględnione w programów na przyszły rok?
4. Prosimy o wskazanie innych zagadnień dot. współpracy międzysektorowej, które w Państwa ocenie należałoby uwzględnić w w. dokumencie na rok 2021.
5. Czy cele współpracy międzysektorowej określone w obowiązującym programie należałoby zmodyfikować/inaczej sformułować na przyszły rok? Jeżeli tak, to w jaki sposób?
6. W jaki sposób Państwa zdaniem można wzmocnić/rozwinąć współpracę pomiędzy samorządem a środowiskiem pozarządowym?
7. Czy korzystacie Państwo z oferty Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro? Jeśli nie, dlaczego?

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu siedziba Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie przy ul. Batorego
  Miasto
  Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie zachęca do zapozania się z zasadami składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2020/2021.
 • Miasto
  4 sierpnia 2020 r. wyruszy z Torunia Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa będzie miała oryginalną formę.
 • Na zdjęciu: grafika ze zdjęciem Motoareny z lotu ptaka
  Sport
  W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: ludzie wsiadający do autobusu
  MZK
  W związku z udostępnieniem dla ruchu nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej i Celniczej, od soboty 1.08.2020 r. zmieniona została trasa przejazdu autobusów linii nr 0 oraz C w obrębie Centralnego Cmentarza Komunalnego.
 • Na zdjęciu: autobus i tramwaj na tle Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma zostać wydłużona a częstotliwość połączeń poza godzinami szczytu ograniczona. Zanim jednak proponowane rozwiązania zostaną wprowadzone prosimy mieszkańców o zapoznanie się ze zmianami i...
 • Screen interaktywnej mapy z punktami partnerskimi na starówce
  Biznes, Miasto
  Już w prawie stu miejscach na starówce zrobimy zakupy w obniżonych cenach z kartą Moja Starówka.
 • Od 1 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe regulacje prawne dotyczące rejestracji łódek wędkarskich, jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Dotychczasowe przepisy przewidywały kilka rejestrów, w których mogły być zarejestrowane jednostki pływające. Rejestry prowadziły różne organy, natomiast regulacje odnoszące się do obowiązku...
 • Rozpoczął się kolejny tydzień nocnych prac na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. W tym czasie most jest otwarty dla ruchu, ale z pewnymi ograniczeniami. Wprowadzony na ten czas ruch wahadłowy umożliwia wjazd na obiekt betonowozów, dzięki którym na przęśle 1 i 2 będzie betonowana płyta przeprawy. Kolejne prace nocne rozpoczną się we...
 • W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 2 sierpnia 2020 odbył się rekreacyjny rajd rowerowy. Wydarzeniu wzieło udział blisko 150 osób. Organizatorem było Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UM.
 • W sobotnie popołudnie 1 sierpnia na ostatniej kondygnacji parkingu Toruń Plaza odbyłą się czwarta edycja imprezy dla miłośników jazdy na rolkach. Rodzinno-rekreacyjne wydarzenie zgromadziło blisko 150 uczestników.
 • 1 sierpnia 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Toruńskie obchody tej ważniej rocznicy zorganizowano pod obeliskiem Ku Czci Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Marii Biedermann-Kowalewskiej Medal Thorunium i odznaczył organizacje kombatanckie okolicznościowymi medalami z...
 • Do grona toruńskich stulatków dołączyła 26 kwietnia 2020 r. Pani Irena Kazaniecka. Jubilatkę odwiedził 31 lipca prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na modernizację trzech odcinków torowisk tramwajowych. Realizacją zamówienia było zainteresowanych aż sześciu wykonawców - ostatecznie wybrana została firma Balzola Polska, która w przeciągu 21 miesięcy wykona prace budowlane za łączną kwotę ponad 100 milionów złotych.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy sześciu autobusów elektrycznych i wykonanie infrastruktury do ich ładowania. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach S.A., która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Za zaprojektowanie oraz wybudowanie infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych odpowiadać...