www.torun.pl

Zainwestuj w Toruniu - przegląd ofert

Biznes, Miasto
Data publikacji: 07 lipca 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje przegląd, wybranych z tegorocznej oferty inwestycyjnej, nieruchomości. Tereny te cieszą się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów.

Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń Wschód
Jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów w aktualnej ofercie miasta. Został przygotowany z myślą o działalności usługowej, składach czy też magazynach. Jego potencjał dostrzegają kolejne firmy. Zainwestowały tam już Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA, Pannatoni Europe, Inpost, United Beverages oraz PHU Agpol. Tereny w tej lokalizacji zakupiły również Exodus, Pulscenter, MGB Rusztowania, a także Rollstick – firma z branży budowlanej, która już rozpoczęła pierwsze prace.

Dla zainteresowanych inwestorów z sektora MŚP miasto przygotowało w pełni uzbrojone tereny, które zostaną sprzedane w III kwartale 2020 roku. To 5 działek o powierzchni około 2 tys. m kw. każda i kolejne 12 o powierzchni po ok. 5 tys. m kw. Jest też oferta dla większych firm: 6 działek o powierzchni 2,7 ha, 2 nieco większe (3,3 ha i 3,8 ha) oraz coś pod naprawdę duże przedsięwzięcie – kompleks nieruchomości: ok. 18,3 ha.

Obecnie, Centrum Wsparcia Biznesu prowadzi 15 inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swojej działalności w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód.

FILM


Tereny inwestycyjne przy ul. Olsztyńskiej
Biznes przyciąga biznes! W tej lokalizacji pozostały już tylko dwie nieruchomości o łącznej powierzchni około 15 tys. m kw. W czwartym kwartale tego roku ten rejon zmieni swe oblicze – otwarty zostanie salon Agata Meble. To duży inwestor, do którego dołączyły firmy: MGB Rusztowania, Auto Moto Jerzy Celmer oraz Euro-Gaz Sp. z o.o.

FILMTereny inwestycyjne przy ul. Andersa
Inwestorzy coraz częściej lokują swój kapitał po drugiej stronie Wisły. Nic dziwnego, lewobrzeżne tereny inwestycyjne charakteryzują się dobrą lokalizacją, skomunikowaniem z resztą miasta i arteriami wylotowymi, a także pełną infrastrukturą, która pozwala na szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Aktualnie w ofercie miasta największym zainteresowaniem cieszą się trzy nieruchomości sąsiadujące z terenami inwestycyjnymi TARR SA. To łącznie ponad 4 hektary, podzielone na 3 działki.Dopuszczalne jest tam prowadzenie działalności usługowo-produkcyjnej, składów i magazynów.Tereny inwestycyjne – ul. Pera Jonssona/Szosa Bydgoska
Bardzo ciekawe tereny inwestycyjne zlokalizowane są przy Szosie Bydgoskiej oraz w pobliżu Motoareny – przy ul. Pera Jonssona. To pięć nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 2 ha. Mogą tutaj powstać obiekty usługowe, składy, magazyny oraz obiekty usługowo-produkcyjne. Teren jest położony przy jednej z głównych arterii i dobrze skomunikowany z pozostałą częścią miasta. W pobliżu nieruchomości znajdują się inne obiekty usługowe oraz sportowe. Najbliższy przetarg już w sierpniu 2020 roku.


Tereny inwestycyjne – tzw. osiedle JAR
Ewenement na skalę kraju. Tak kilka lat temu określane były inwestycje na tzw. osiedlu JAR. Rzadkością było wówczas, by w całym kraju tak duże osiedle powstawało od zera i to w takim tempie! W zamyśle miejskich planistów osiedle to łączy funkcje mieszkaniowe, rekreacyjne oraz biznesowe. I właśnie takie nieruchomości zagościły w tegorocznej ofercie inwestycyjnej. Najciekawsze z nich:

 • Keplera 46 – 56 / Heweliusza 13-15B

To nieruchomość o powierzchni ponad 1,4 ha przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, z dopuszczalnymi usługami, które nie będą kolidować z funkcją mieszkaniową. Z całą pewnością ta oferta spotka się ze sporym zainteresowaniem wśród deweloperów.

 • Keplera 58 / Heweliusza 17

Dwie działki dla biznesu o powierzchni 0,3312 ha oraz 0,3183 ha. Zainteresowani inwestorzy będą mogli tutaj prowadzić działalność usługową.

FILMTeren inwestycyjny – ul. Poznańska 87
Nieczęsto zdarza się, by w miejskiej ofercie pojawiał się teren inwestycyjny w tej lokalizacji. A jednak! Interesująca nieruchomość w centrum Podgórza, ulokowana wśród istniejącej zabudowy. Powierzchnia działki: 0,0514 ha. Funkcja: zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z dopuszczalnymi usługami wbudowanymi.


Pełna oferta inwestycyjna miasta Torunia znajduje się w serwisie www.torun.direct.

Strona zawiera szereg materiałów, które z całą pewnością będą pomocne potencjalnym inwestorom. Wśród nich, oprócz szczegółowych ofert: materiały graficzne, mapy, zdjęcia, filmy, a także wirtualny podgląd większości nieruchomości.
Centrum Wsparcia Biznesu oferuje natomiast pomoc i wsparcie w całym procesie inwestycyjnym. Wykwalifikowani specjaliści czuwają nad tym, by inwestowanie w Toruniu było sprawne i efektywne.

Zainwestuj w Toruniu! Zapraszamy do kontaktu!

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
ul. Marii Konopnickiej 13
87-100 Toruń
+ 48 56 611 89 30
kontakt@torun.direct
www.torun.direct

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu siedziba Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie przy ul. Batorego
  Miasto
  Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie zachęca do zapozania się z zasadami składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2020/2021.
 • Miasto
  4 sierpnia 2020 r. wyruszy z Torunia Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa będzie miała oryginalną formę.
 • Na zdjęciu: grafika ze zdjęciem Motoareny z lotu ptaka
  Sport
  W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: ludzie wsiadający do autobusu
  MZK
  W związku z udostępnieniem dla ruchu nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej i Celniczej, od soboty 1.08.2020 r. zmieniona została trasa przejazdu autobusów linii nr 0 oraz C w obrębie Centralnego Cmentarza Komunalnego.
 • Na zdjęciu: autobus i tramwaj na tle Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma zostać wydłużona a częstotliwość połączeń poza godzinami szczytu ograniczona. Zanim jednak proponowane rozwiązania zostaną wprowadzone prosimy mieszkańców o zapoznanie się ze zmianami i...
 • Screen interaktywnej mapy z punktami partnerskimi na starówce
  Biznes, Miasto
  Już w prawie stu miejscach na starówce zrobimy zakupy w obniżonych cenach z kartą Moja Starówka.
 • Od 1 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe regulacje prawne dotyczące rejestracji łódek wędkarskich, jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Dotychczasowe przepisy przewidywały kilka rejestrów, w których mogły być zarejestrowane jednostki pływające. Rejestry prowadziły różne organy, natomiast regulacje odnoszące się do obowiązku...
 • Rozpoczął się kolejny tydzień nocnych prac na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. W tym czasie most jest otwarty dla ruchu, ale z pewnymi ograniczeniami. Wprowadzony na ten czas ruch wahadłowy umożliwia wjazd na obiekt betonowozów, dzięki którym na przęśle 1 i 2 będzie betonowana płyta przeprawy. Kolejne prace nocne rozpoczną się we...
 • W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 2 sierpnia 2020 odbył się rekreacyjny rajd rowerowy. Wydarzeniu wzieło udział blisko 150 osób. Organizatorem było Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UM.
 • W sobotnie popołudnie 1 sierpnia na ostatniej kondygnacji parkingu Toruń Plaza odbyłą się czwarta edycja imprezy dla miłośników jazdy na rolkach. Rodzinno-rekreacyjne wydarzenie zgromadziło blisko 150 uczestników.
 • 1 sierpnia 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Toruńskie obchody tej ważniej rocznicy zorganizowano pod obeliskiem Ku Czci Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Marii Biedermann-Kowalewskiej Medal Thorunium i odznaczył organizacje kombatanckie okolicznościowymi medalami z...
 • Do grona toruńskich stulatków dołączyła 26 kwietnia 2020 r. Pani Irena Kazaniecka. Jubilatkę odwiedził 31 lipca prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na modernizację trzech odcinków torowisk tramwajowych. Realizacją zamówienia było zainteresowanych aż sześciu wykonawców - ostatecznie wybrana została firma Balzola Polska, która w przeciągu 21 miesięcy wykona prace budowlane za łączną kwotę ponad 100 milionów złotych.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy sześciu autobusów elektrycznych i wykonanie infrastruktury do ich ładowania. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach S.A., która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Za zaprojektowanie oraz wybudowanie infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych odpowiadać...