www.torun.pl

Zaproś najbliższych do Torunia - wyniki konkursu

Miasto
Data publikacji: 15 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać wieczorną panoramę Torunia

Poprzez zdjęcia lub krótkie filmy zapraszali przyjaciół i krewnych do odwiedzenia Torunia - teraz zdobyli atrakcyjne nagrody. Znamy bowiem wyniki konkursu "Zaproś najbliższych do Torunia".

Przypomnijmy! W lipcu 2020 roku Urząd Miasta Torunia ogłosił konkurs „Zaproś najbliższych do Torunia” którego celem było zapraszanie krewnych, przyjaciół czy znajomych do odwiedzenia naszego miasta. Konkurs obejmował dwie kategorie: zaproszenie w formie fotografii oraz w formie krótkiego amatorskiego filmu. Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 31 sierpnia 2020 roku. W ramach konkursu wpłynęło 109 unikatowych prac, w tym 4 filmiki.

Nagrody ufundowane zostały przez partnerów konkursu:
- Hotel 1231,
- Hotel Filmar,
- Hotel Meeting,
- Hotel Mercure,
- Copernicus Toruń Hotel,
- Hostel Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży,
- Restauracja i Apartamenty Chleb i Wino,
- Jan Olbracht Browar Staromiejski,
- Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki,
- Plenerowe Centrum Rozrywki- Magiczna Tęcza,
- Muzeum Etnograficzne im. M. Znamierowskiej-Prüfferowej,
- Muzeum Okręgowe w Toruniu - Ratusz Staromiejski,
- Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej i Grodzisko Toruń,
- Toruńscy Partacze,
- Rycerskie Opowieści.Jury konkursowe postanowiło  nagrodzić jak największą liczbę uczestników z uwagi na dużą liczbę nadesłanych prac.

Zwycięzcy nagród głównych, dodatkowych i pocieszenia zostaną powiadomieni o wynikach konkursu drogą mailową.

Poniżej zwycięskie prace:

 

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.