Życzenia na Dzień Przewodnika | www.torun.pl

Życzenia na Dzień Przewodnika

Kultura, Miasto
Data publikacji: 21 lutego 2021
Autor: Filip Tomasik

W związku z przypadającym 21 lutego świętem przewodników serdeczne życzenia przekazuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Panie i Panowie,
Toruńscy Przewodnicy Turystyczni!

Proszę o przyjęcie serdecznych życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych przypadającego 21 lutego 2021 r. Pragnę przekazać Państwu słowa uznania i podziękowań za pasję zawodową, która wpływa na rozwój kulturalny, edukacyjny i poznawczy zarówno torunian, jak i tysięcy gości odwiedzających nasze miasto.

To właśnie Państwo jesteście kreatorami lokalnej turystyki. Dzięki szerokiej wiedzy o Toruniu umacniacie jego pozycję jako jednego z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc turystycznych w Polsce, leżącego na szlaku Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Wyrażam nadzieję, że pomimo trwającej pandemii Państwa pasja ciągłego odkrywania świata wciąż będzie wzmacniać rozpoznawalność Torunia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość w oczekiwaniu na przybycie do niego turystów, w tym radosnych i entuzjastycznych grup młodzieży szkolnej.

Życzę Państwu zachowania w tym trudnym dla branży turystycznej czasie wyjątkowej pasji i miłości do Torunia. Dzięki nim przecież nasze miasto wzbudza od lat podziw wśród turystów oraz uzależnia historią i pięknem.

Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.