109 nowych nauczycieli mianowanych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

109 nowych nauczycieli mianowanych

Miasto
Data publikacji: 25 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika

109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.

25 września 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Miasta Torunia spotkał się z nauczycielami toruńskich szkół, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Podczas tej uroczystości 109 nauczycieli złożyło ślubowanie według roty zawartej w ustawie Karta Nauczyciela i odebrało akty mianowania. Dwóch z nich posiada stopień naukowy doktora, a zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciele akademiccy posiadający stopień naukowy doktora oraz legitymujący się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole wyższej, uzyskują stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa.

Z kolei 107 z nich w lipcu i sierpniu 2023 r. uczestniczyło w postępowaniu egzaminacyjnym, zdanym pozytywnie. Wcześniej nauczyciele odbyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, podczas którego współpracowali z opiekunem, doskonalili swoje umiejętności i kompletowali dokumentację, co oceniał dyrektor ich rodzimej placówki. Uzyskanie awansu zawodowego gwarantuje podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego.

- Dzisiejsza uroczystość to okazja, by potwierdzić wysoki poziom przygotowania zawodowego toruńskich nauczycielek i nauczycieli. Wszyscy doceniamy związaną z tym dodatkową naukę, poddanie się wymogom trzyletniej i wzmożonej pracy oraz pozytywnie zaliczone egzaminy końcowe. Bohaterów naszej uroczystości proszę o przyjęcie słów szacunku i uznania, a także podziękowanie za pełną zaangażowania i pasji misję nauczania toruńskich dzieci i młodzieży – powiedział prezydent Michał Zaleski.

>>> Przejdź do listy nauczycieli, którzy otrzymali tytuł nauczyciela mianowanego

Uzyskanie stopnia awansu nauczyciela mianowanego jest jednym z etapów drogi zawodowej nauczycieli. Po nim ostatnim już stopniem jest nauczyciel dyplomowany.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela, przy nadaniu stopnia awansu nauczyciela mianowanego, nauczyciele składają ślubowanie według roty zawartej w tej ustawie o następującej treści:
"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg."

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.