20 lat z Makuszyńskim | www.torun.pl

20 lat z Makuszyńskim

Miasto
Data publikacji: 13 maja 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu przyozdobiona sala papierową girlandą i balonami

12 maja 2021 r. Przedszkole Miejskie nr 16 w Toruniu obchodziło 20. rocznicę nadania imienia. Patronem placówki jest Kornel Makuszyński, autor „Awantury o Basię”, „Szatana z siódmej klasy” czy „Przygód Koziołka Matołka”.

Był to bardzo radosny i interesujący dzień dla całego przedszkola. Dla dzieci przygotowane zostały liczne atrakcje nawiązujące do Kornela Makuszyńskiego oraz jego działalności pisarskiej. Czytane były fragmenty książek patrona, stworzono prace plastyczne z bohaterami jego bajek oraz przedstawiono prezentację multimedialną, dzięki której przedszkolaki mogły poszerzyć swoją wiedzę o Makuszyńskim. Nie zabrakło także licznych zabaw i konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Zwieńczeniem imprezy było wspólne posadzenie drzewa w przedszkolnym ogrodzie. 

Przedszkole nr 16 - szatnia

Przedszkole nr 16 rozpoczęło działalność 1 marca 1972 roku. Pierwotnie funkcjonowało jako przedszkole nr 2 Z.W.Ch."Elana". Pierwszym dyrektorem placówki była Jadwiga Kańczewska. W czerwcu 2000 roku na posiedzeniu Rady Pedagogicznej powzięta została decyzja, że patronem placówki zostanie Kornel Makuszyński. Uroczystość nadania imienia odbyła się 12 maja 2001 r. Jest to jedyne przedszkole w Toruniu, które posiada oddział dla dzieci słabosłyszących i niedosłyszących.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.