21. Tofifest. Kujawy i Pomorze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

21. Tofifest. Kujawy i Pomorze

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Tegoroczna 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się w dniach  27 czerwca - 2 lipca 2023 r. w Toruniu. Magdalena Zawadzka, Eryk Lubos, Ralph Kamiński i Lena Góra otrzymają Złotego Anioła, a Adrianna Biedrzyńska i Katarzyna Trzaska - Nagrody Prezydenta Torunia "Flisak Tofifest".

27 czerwca 2023 r. w Toruniu rozpocznie się festiwal, który kładzie silny nacisk na promowanie lokalnego środowiska filmowego. Jak twierdzą organizatorzy, polscy twórcy przekraczają granice – nie tylko w przenośni, ale również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent i osobowość. Motywem przewodnim tegorocznego 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest będzie kultowa trylogia "Powrót do przyszłości" o naukowcu-wizjonerze. Podczas festiwalu Festiwalu wyświetlone zostaną m.in. takie filmy jak: „Granice miłości” w reż. Tomasza Wińskiego (Czechy, Polska 2022), „Norwegian Dream” w reż. Leiva Igora Devolda (Norwegia, Polska, Niemcy 2023), „Pamfir” w reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuka (Ukraina, Francja, Polska, Chile, Luksemburg 2022) i „Styczeń” w reż. Viestursa Kairissa (Łotwa, Litwa, Polska 2022). Szczegółowy program festiwalu TUTAJ . Projekcje odbędą się w Centrum Festiwalowym w CKK Jordanki, Cinema City oraz w kinie plenerowym na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i Ruinach Zamku Krzyżackiego.

Podczas festiwalu wręczone zostaną statuetki i nagrody pieniężne. Pierwszych laureatów już znamy. W tegorocznej edycji najstarszą festiwalową nagrodę przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu - Flisaka Tofifest otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Nagrodę Złotego Anioła za niepokorność twórczą odbiorą Ralph Kamiński - wszechstronny artysta, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, reżyser teledysków i wokalista oraz aktor Eryk Lubos. Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Women - Lena Góra. Natomiast aktorka Magdalena Zawadzka została lauretką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina.

Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu, Studio Podłóg Ablux oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel – Hotel Bulwar.

Więcej informacji o nadchodzącym festiwalu można znaleźć na profilu facebookowym.

Data: 
02.07.2023 22:00
Miejsce: 
Różne miejsca w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Film
Kopernik 550
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.