4. Toruńska Barbórka - zmiany w organizacji ruchu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

4. Toruńska Barbórka - zmiany w organizacji ruchu

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2023
4. Toruńska Barbórka - zmiany w organizacji ruchu

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie wyłączony fragment ulicy Pera Jonssona oraz końcówka ulicy Łukasiewicza i przylegająca do niej droga rowerowa.

W związku ze zmianami w godz. 07.00-16.00 nie będzie przejazdu ulicami Łukasiewicza i Pera Jonssona na odcinku rozpoczynającym się za wjazdem do firmy Neuca, a kończącym się na wysokości parkingu B Motoareny. Ze względów bezpieczeństwa na końcu ul. Łukasiewicza z ruchu w tym czasie zostanie wyłączona też droga dla rowerów. Nie będzie nią przejazdu pomiędzy firmą Neuca a torem kartingowym Awix Racing Arena.

4. Toruńska Barbórka to coroczna impreza samochodowa. W tegorocznej edycji weźmie udział 60 załóg z większości regionów kraju. Na starcie staną zarówno amatorzy, jak i doświadczeni, utytułowani zawodnicy. Trasa będzie przebiegała od toru samochodowego MotoPark Toruń, drogą wyjazdową z obiektu i ulicą Łukasiewicza aż do wjazdu na zaplecze stadionu żużlowego. Na Motoarenie będzie funkcjonowało też biuro zawodów i park maszyn dla uczestników.

Zapoznanie uczestników z trasą powinno rozpocząć się około godz. 9.30. Kilkadziesiąt minut później ruszy pierwsza próba sportowa.

Więcej informacji na temat wydarzenia na Facebooku organizacji Motorsport Trophy (https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/).

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot.: Julia Truszczyńska

Grafika: Motorsport Trophy

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent przemawia do biznesmenów
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Miasto, Sport
  Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na zdjęciu: mecz hokeja na lodzie
  Miasto, Sport
  Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Kultura, Miasto
  8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.