B0555 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

B0555

Rodzaj zadania: 
Bydgoskie
Numer projektu: 
B0555
Tytuł projektu: 
Usiądź wygodnie - więcej ławek na Bydgoskim i Bielanach.
Lokalizacja: 
Dziaka nr 134/12, obręb 8 - skwerek na rogu Kraszewskiego i Matejki, działka nr 134/12, obręb 8 - skwerek między pawilonami a Polskim Cukrem; działka nr 36, obręb 9 - gminny teren przy rogu ulic Bema i Matejki obok drzewa po północnej stronie; działka nr 211/1, obręb 2 - skwerek między parkingiem przy lodowisku a wjazdem na parking przy hali ; działka nr 177/39, obręb 5 - skwer przy Broniewskiego między Broniewskiego 78/86 i Broniewskiego 88; działka nr 209/2, obręb 5 - skwer przy Reja 17 od strony Broniewskiego; działka nr 69/2, obręb 5 - skwerek koło Przedszkola nr 9 od strony ul. Łukasiewicza, działka nr 109/1, obręb 5 - skwer od strony ulicy Łukasiewicza przy bloku Fałata 54/58; działka nr 19/18, obręb 6 - gminny skwer od strony ulicy Sienkiewicza przy "Polkornie"; działka nr 207/2, obręb 6 - Rudelka naprzeciwko ronda; działka nr 173, obręb 8 - skwerek przy Mickiewicza 34 obok zakładu fryzjerskiego "Kant"; działka nr 111, obręb 13 - skwerek naprze.
Opis projektu: 
W gorący skwarny dzień miło i przyjemnie jest przysiąść na chwilę na zacienionej ławeczce skąpane w soczystej zieleni, pośród wspaniałych zapachów kwitnących drzew i krzewów. Wciąż jednak na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, Osiedla Młodych i Bielan wiele jest miejsc, gdzie ławek jest bardzo mało. Dotyczy to nie tylko uczęszczanych bocznych uliczek, ale również głównych szlaków komunikacyjnych. Celem niniejszego projektu jest montaż 20 nowych ławek na terenie okręgu. Przy 15 z nich zasadzone zostaną krzewy - lilaki pospolite powszechnie zwane bzem, a przy kolejnych robinie akacjowe - drzewa kwitnące białymi kwiatami na przełomie maja i czerwca. Aby ławki nie tamowały ruchu umieszczane będą one na trawniku , w odległości 30-40 cm od krawędzi chodnika. By jednak nie doprowadzić do tworzenia się nieestetycznego klepiska, projekt przewiduje umieszczenie przed i pod ławkami nawierzchni tartanowej. Ławki są niezwykle potrzebne naszym Seniorom, Rodzicom z Dziećmi i każdemu, kto lubi kontemplować przyrodę. Być może już wkrótce cieszyć się będziemy mogli nowymi ławkami wraz z towarzyszącą im zielenią.
Budżet na rok: 
2023
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zakres: montaż ławek (pod ławkami nawierzchnia gruntowa), nasadzenia zieleni.

Wycena wstępna UMT: 
50000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prace przy ul. Małachowskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 30 stycznia 2023 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej w rejonie ul. Małachowskiego.
 • Grafika przedstawia schemat komunikacji miejskiej w al. Solidarności
  Miasto, MZK
  Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych będzie miało przystanki na węźle przesiadkowym na al. Solidarności. Ponowne uruchomienie ważnego punktu przesiadkowego na komunikacyjnej mapie Torunia już w sobotę 28 stycznia 2023 r.
 • Osoba w pomarańczowej kamizelce myjącą ściane pomazaną graffiti
  Miasto
  Rada Miasta przyjęła plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych rok 2023. Przewiduje on interwencyjne zatrudnienie 186 osób bezrobotnych korzystających z pomocy socjalnej.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Rada Miasta Torunia zmieniła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy miastu partnerskiemu Łuck w Ukrainie. Zwiększono limit wartości pomocy finansowej do 400 tys. zł.
 • Logo konsultacji społecznych
  Miasto
  Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.
 • Miasto
  W niedzielę 29 stycznia 2023 r. w Toruniu odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizowany jest w ramach projektu "Mikołaj Kopernik z sercem", dofinansowanym ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Jubileusz 550. rocznicy urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika stały się inspiracją dla Poczty Polskiej do wydania okolicznościowego znaczka z jego portretem.
 • Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski, które upoważniają do nabycia surowca, przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, a węgiel sprzedawany jest przez spółkę TOREC.
 • Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu oraz Książnica Kopernikańska zapraszają na debatę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. W dyskusji, która odbędzie się w czwartek, 26 stycznia 2023 r.,
 • W sobotę 28 stycznia 2023 roku w Arenie Toruń odbędzie się V Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.
 • Toruń jest gospodarzem spotkania wszystkich sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Wydarzenie odbywa się od 24 do 26 stycznia 2023 r.
 • Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące miasta w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej bezpłatnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.
 • Polski Cukier świętuje 20-lecie istnienia. 24 stycznia 2023 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala.
 • 23 stycznia 2023 r. na brzegu Wisły na terenie Portu Drzewnego został potwierdzony przypadek wystąpienia wirusa grypy ptaków podtypu H5N1 – poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu.