B0555 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

B0555

Rodzaj zadania: 
Bydgoskie
Numer projektu: 
B0555
Tytuł projektu: 
Usiądź wygodnie - więcej ławek na Bydgoskim i Bielanach.
Lokalizacja: 
Dziaka nr 134/12, obręb 8 - skwerek na rogu Kraszewskiego i Matejki, działka nr 134/12, obręb 8 - skwerek między pawilonami a Polskim Cukrem; działka nr 36, obręb 9 - gminny teren przy rogu ulic Bema i Matejki obok drzewa po północnej stronie; działka nr 211/1, obręb 2 - skwerek między parkingiem przy lodowisku a wjazdem na parking przy hali ; działka nr 177/39, obręb 5 - skwer przy Broniewskiego między Broniewskiego 78/86 i Broniewskiego 88; działka nr 209/2, obręb 5 - skwer przy Reja 17 od strony Broniewskiego; działka nr 69/2, obręb 5 - skwerek koło Przedszkola nr 9 od strony ul. Łukasiewicza, działka nr 109/1, obręb 5 - skwer od strony ulicy Łukasiewicza przy bloku Fałata 54/58; działka nr 19/18, obręb 6 - gminny skwer od strony ulicy Sienkiewicza przy "Polkornie"; działka nr 207/2, obręb 6 - Rudelka naprzeciwko ronda; działka nr 173, obręb 8 - skwerek przy Mickiewicza 34 obok zakładu fryzjerskiego "Kant"; działka nr 111, obręb 13 - skwerek naprze.
Opis projektu: 
W gorący skwarny dzień miło i przyjemnie jest przysiąść na chwilę na zacienionej ławeczce skąpane w soczystej zieleni, pośród wspaniałych zapachów kwitnących drzew i krzewów. Wciąż jednak na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, Osiedla Młodych i Bielan wiele jest miejsc, gdzie ławek jest bardzo mało. Dotyczy to nie tylko uczęszczanych bocznych uliczek, ale również głównych szlaków komunikacyjnych. Celem niniejszego projektu jest montaż 20 nowych ławek na terenie okręgu. Przy 15 z nich zasadzone zostaną krzewy - lilaki pospolite powszechnie zwane bzem, a przy kolejnych robinie akacjowe - drzewa kwitnące białymi kwiatami na przełomie maja i czerwca. Aby ławki nie tamowały ruchu umieszczane będą one na trawniku , w odległości 30-40 cm od krawędzi chodnika. By jednak nie doprowadzić do tworzenia się nieestetycznego klepiska, projekt przewiduje umieszczenie przed i pod ławkami nawierzchni tartanowej. Ławki są niezwykle potrzebne naszym Seniorom, Rodzicom z Dziećmi i każdemu, kto lubi kontemplować przyrodę. Być może już wkrótce cieszyć się będziemy mogli nowymi ławkami wraz z towarzyszącą im zielenią.
Budżet na rok: 
2023
Wycena wstępna UMT: 
50000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: nowy budynek Książnicy w stanie surowym
  Kultura, Miasto
  W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn i chłopiec stoją na ściance
  Miasto, Sport
  W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.