CH0438 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

CH0438

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0438
Tytuł projektu: 
Minirampa - dla deskorolki, rolek i rowerów bmx
Lokalizacja: 
okolice orlika przy ulicy Polnej 14a
Opis projektu: 
Celem projektu jest postawienie minirampy, która posłuży dla osób, które uprawiają sporty ekstremalne takie jak jazda na deskorolce, jazda na rolkach czy rowerach BMX. Miejsce realizacji projektu: wolna przestrzeń w pobliżu orlika i placu do Street Workoutu przy ulicy Polnej 14a. Przestrzeń jaka jest potrzebna to ok. 80 m2. Możliwe, że konieczne będzie utwardzenie terenu, na którym stanie minirampa. Minimalna szerokość minirampy, która daje komfort użytkowania to 488cm. Wysokość minirampy najlepiej, aby wynosiła 1,2m co umożliwi naukę trików na tego typu przeszkodzie i dopracowywanie swoich umiejętności sportowych. Istniejące skateparki w Toruniu takie jak np. na Rubinkowie czy przy ulicy Krasińskiego posiadają wysokie przeszkody, które są trudne dla początkujących. W Toruniu właśnie brakuje minirampy, która pozwoliłaby na naukę trików i ewolucji dla początkujących osób, które mają trudności z wykonaniem ich na wysokich quarter-ach czy w bowl-u. W szczególności przeznaczenie minirampy jest skierowane dla użytkowników jeżdżących na deskorolkach. Minirampa różni się tym od dużej rampy, że jej promień nigdy nie dochodzi do pionu, przez co mogą na niej jeździć zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy. Realizacja projektu powinna być wykonana przez firmy specjalizujące się w tego typu przedsięwzięciach jak np. Techramps czy skateparki.pl. Poniżej przedstawiam informacje jakie udało się uzyskać od Techramps. Wysokość 1.2m; szerokość 4.88m: mini rampa- 42 973; transport- 3 000; montaż- 1 700; utwardzenie terenu- ok 47m2 x 100zł/m2 = 4 700zł Razem: 64 418zł brutto

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.