CH0451 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

CH0451

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0451
Tytuł projektu: 
Zakup Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego oraz defibrylatora treningowego dla szkół w okręgu Chełmińskim - wzrost bezpieczeństwa i świadomości udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży.
Lokalizacja: 
- Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 25B, 87-100 Toruń; - Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, ul. Św. Józefa 26, 87-100 Toruń; - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, ul. G
Opis projektu: 
Bezpieczeństwo człowieka to nasz priorytet. Szanowni Mieszkańcy! Dzieląc budżet partycypacyjny mamy możliwość zwiększania bezpieczeństwa w placówkach oświatowych w okręgu Chełmińskim oraz w bezpośredniej okolicy od szkół. Dzięki dostępnym środkom można zakupić dla 3 szkół Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), który zwiększy bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół. Dodatkowo jesteśmy w stanie zakupić treningowy AED, tak aby dzieci od samego początku uczyły się jak ratować ludzkie życie za pomocą takiego urządzenia. Również pracownicy szkół zdobywają doświadczenie, podnoszą bezpieczeństwo uczniów. Taki pracownik z doświadczeniem będzie w stanie łatwiej obsłużyć AED w innym miejscu w razie potrzeby, zaś ćwiczenia uczniów na treningowym AED będą podnosiły w nich świadomość społeczną, że to oni jako świadkowie wypadku lub sytuacji kryzysowej ratują ludzkie życie do przyjazdu służb ratunkowych. Nauka od najmłodszych lat może przynieść prawdziwą korzyść jaką będzie pewnego dnia uratowanie życia. Dlatego prawdziwym jest stwierdzenie "Lepiej mieć i nie użyć, niż potrzebować a nie mieć", jednak miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia AED.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.