GB0084 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

GB0084

Budżet obywatelski w Toruniu na rok 2022 - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Grębocin-Bielawy
Numer projektu: 
GB0084
Tytuł projektu: 
Budowa toru rolkowego/wrotkowego i pumptrucku przy ul. Szczecińskiej
Lokalizacja: 
Teren przy ul. Szczecińskiej (na przeciwko Kościoła) pomiędzy (do wyboru przez Urząd Miasta):; - ul. Rzeszowską a ul. Ostrołęcką (działka 326/10) ewentualnie ; - ul. Ostrołęcką a Skierniewicką (działka 326/11) lub; - ul. Skierniewicką a ul. Krynicką (działka 292/11).
Opis projektu: 
Budowa owalnego toru rolkowego wykonanego z asfaltu lub betonu (do wyboru przez wykonującego) okalającego znajdujący się wewnątrz pupmtruck, czyli ukształtowane górki, hopki pokryte warstwą bezpiecznego asfaltu. Będzie tam można jeździć na rowerze, rolkach, hulajnodze itp. ; Pumptruck będzie składał się z 2 torów - mniejszego i większego. Mniejszy tor będzie przeznaczony dla początkujących oraz młodszych dzieci na rowerkach biegowych/ hulajnogach. W skład pętli dla dzieci będą wchodzić garby (wysokość do 40 cm) i zakręty profilowane (wysokość do 70 cm).; Tor większy dla zaawansowanych będzie wyposażony w przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności, których wysokość mieści się w przedziale od 50 do 110/170 cm. ; Pumptruck wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję oraz pozwala szkolić technikę jazdy.; Obiekt ten jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu dla nieco starszych dzieci, które powoli wyrastają z zabawy na placu zabaw a dzielnica Bielawy zyska kolejną atrakcję oraz spójną zabudowę rekreacyjną niedaleko terenu SP nr 35, placu zabaw, parku, Kościoła i Osiedlowego Domu Kultury.
Budżet na rok: 
2022
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Końcowa weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Teren prywatny, brak możliwości realizacji. Koszt przekracza wartość dostępnej puli środków. Brak zgodności z mpzp - teren z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową.

 

UWAGA!
Jeżeli zapoznałeś się z propozycjami projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2022 i chcesz zgłosić swoje uwagi lub opinie na temat któregoś z wniosków, możesz:

 • wysłać mail na adres: bo@um.torun.pl

 • napiasać pismo i przynieść je do urzędu lub wysłać pocztą na adres:
  Urząd Miasta Torunia
  Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
  ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  87-100 Toruń

Pamiętaj, żeby w korespondencji do urzędu wskazać, o jaki projekt chodzi (najlepiej podać jego numer i tytuł).

Podaj także dane kontaktowe do siebie - być może będziemy musieli się z Tobą skontaktować, by uzyskać więcej informacji i omówić Twoje uwagi.

  


Uwagi i opinie zbieramy do 28 lipca 2021 r.


>>> Wróć do listy projektów

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.