GB0108 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

GB0108

Rodzaj zadania: 
Grębocin-Bielawy
Numer projektu: 
GB0108
Tytuł projektu: 
O zieleni można nieskończenie... Więcej zieleni na osiedlu Bielawy.
Lokalizacja: 
Koszalińska-Szczecińska-Krynicka.
Opis projektu: 
Od kilku lat, dzięki budżetowi obywatelskiemu, leżący w centrum osiedla Bielawy park zyskuje nowy kształt i staje się punktem rekreacji i zabawy dla mieszkańców. Po latach inwestycji w osiedlowy plac zabaw, wciąż zasadnym jest wykonanie w parku koniecznych prac wymiany zieleni (zasadzenia nowych i wycinki starych, nieestetycznych drzew). Prace częściowo wykonano w poprzednich latach, ale wciąż wiele pozostaje do wykonania, aby nadać jedynemu istniejącemu parkowi osiedlowemu ładny, estetyczny charakter. Dodatkowo projekt zakłada utworzenie parku "kieszonkowego" po drugiej stronie głównego parku, na terenie należącym do gminy m. Torunia, pomiędzy posesjami Koszalińska 50 a Koszalińska 52 (około 400 metrów kwadratowych). Jest to o tyle ważne, że osiedle w części centralnej jest pozbawione zieleni i każda przestrzeń powinna zostać przeznaczona pod zieleń miejską zamiast asfaltu i kostki brukowej. Propozycja przewiduje zatem analizę zieleni parkowej, wycinkę drzew chorych i nieestetycznych, zastąpienie ich nowymi nasadzeniami przystosowanymi do specyfiki podłoża. Proponowane nasadzenia: brzozy, graby, robinie...
Budżet na rok: 
2023
Wycena wstępna UMT: 
120000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.