GB0108 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

GB0108

Rodzaj zadania: 
Grębocin-Bielawy
Numer projektu: 
GB0108
Tytuł projektu: 
O zieleni można nieskończenie... Więcej zieleni na osiedlu Bielawy.
Lokalizacja: 
Koszalińska-Szczecińska-Krynicka.
Opis projektu: 
Od kilku lat, dzięki budżetowi obywatelskiemu, leżący w centrum osiedla Bielawy park zyskuje nowy kształt i staje się punktem rekreacji i zabawy dla mieszkańców. Po latach inwestycji w osiedlowy plac zabaw, wciąż zasadnym jest wykonanie w parku koniecznych prac wymiany zieleni (zasadzenia nowych i wycinki starych, nieestetycznych drzew). Prace częściowo wykonano w poprzednich latach, ale wciąż wiele pozostaje do wykonania, aby nadać jedynemu istniejącemu parkowi osiedlowemu ładny, estetyczny charakter. Dodatkowo projekt zakłada utworzenie parku "kieszonkowego" po drugiej stronie głównego parku, na terenie należącym do gminy m. Torunia, pomiędzy posesjami Koszalińska 50 a Koszalińska 52 (około 400 metrów kwadratowych). Jest to o tyle ważne, że osiedle w części centralnej jest pozbawione zieleni i każda przestrzeń powinna zostać przeznaczona pod zieleń miejską zamiast asfaltu i kostki brukowej. Propozycja przewiduje zatem analizę zieleni parkowej, wycinkę drzew chorych i nieestetycznych, zastąpienie ich nowymi nasadzeniami przystosowanymi do specyfiki podłoża. Proponowane nasadzenia: brzozy, graby, robinie...
Budżet na rok: 
2023
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zakres: uzupełnienie i uporządkowanie zieleni na terenie istniejącego parku oraz w rejonie istniejących obiektów rekreacyjnych, bez zakładania nowego parku kieszonkowego - parki kieszonkowe są lokalizowane i realizowane wg planu już opracowanego w konsultacjach społecznych z mieszkańcami Torunia.

Wycena wstępna UMT: 
120000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prace przy ul. Małachowskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 30 stycznia 2023 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej w rejonie ul. Małachowskiego.
 • Grafika przedstawia schemat komunikacji miejskiej w al. Solidarności
  Miasto, MZK
  Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych będzie miało przystanki na węźle przesiadkowym na al. Solidarności. Ponowne uruchomienie ważnego punktu przesiadkowego na komunikacyjnej mapie Torunia już w sobotę 28 stycznia 2023 r.
 • Osoba w pomarańczowej kamizelce myjącą ściane pomazaną graffiti
  Miasto
  Rada Miasta przyjęła plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych rok 2023. Przewiduje on interwencyjne zatrudnienie 186 osób bezrobotnych korzystających z pomocy socjalnej.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Rada Miasta Torunia zmieniła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy miastu partnerskiemu Łuck w Ukrainie. Zwiększono limit wartości pomocy finansowej do 400 tys. zł.
 • Logo konsultacji społecznych
  Miasto
  Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.
 • Miasto
  W niedzielę 29 stycznia 2023 r. w Toruniu odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizowany jest w ramach projektu "Mikołaj Kopernik z sercem", dofinansowanym ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Jubileusz 550. rocznicy urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika stały się inspiracją dla Poczty Polskiej do wydania okolicznościowego znaczka z jego portretem.
 • Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski, które upoważniają do nabycia surowca, przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, a węgiel sprzedawany jest przez spółkę TOREC.
 • Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu oraz Książnica Kopernikańska zapraszają na debatę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. W dyskusji, która odbędzie się w czwartek, 26 stycznia 2023 r.,
 • W sobotę 28 stycznia 2023 roku w Arenie Toruń odbędzie się V Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.
 • Toruń jest gospodarzem spotkania wszystkich sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Wydarzenie odbywa się od 24 do 26 stycznia 2023 r.
 • Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące miasta w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej bezpłatnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.
 • Polski Cukier świętuje 20-lecie istnienia. 24 stycznia 2023 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala.
 • 23 stycznia 2023 r. na brzegu Wisły na terenie Portu Drzewnego został potwierdzony przypadek wystąpienia wirusa grypy ptaków podtypu H5N1 – poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu.