JM0163 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

JM0163

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Jakubskie-Mokre
Numer projektu: 
JM0163
Tytuł projektu: 
Nowy ład przy Strudze Toruńskiej
Lokalizacja: 
Toruń Mokre, działka 132/28 w obrębie 11 stanowiąca własność Gminy Miasta Toruń
Opis projektu: 
Wykonanie utwardzenia nawierzchni terenu przed garażami zlokalizowanymi wzdłuż Strugi Toruńskiej (wjazd od ul. Wojska Polskiego) oraz wyznaczenie miejsc parkingowych pozwalających mieszkańcom na bezkolizyjny z wjazdami do garaży postój. Wzdłuż Strugi ulokowany jest ciąg garaży. Znajduje się także alejka dla pieszych. Przed garażami jeszcze 2,5 roku temu znajdował się teren zieleni, a ruch samochodowy odbywał się tylko w formie dojazdu właścicieli garaży do swoich nieruchomości.Obecnie teren jest zaniedbany i rozjeżdżony. Z uwagi na brak miejsc postojowych w dzielnicy, mieszkańcy okolicznych bloków wykorzystali istniejący teren do celów parkingowych. Zieleń została rozjeżdżona, dojazd do garaży jest utrudniony, a czasami nawet niemożliwy z uwagi na parkujące prostopadle do Strugi, a także wzdłuż niej samochody. Właściciele garaży są zmuszeni dojeżdżając do nich prowizoryczną, wyboistą drogą manewrując pomiędzy parkującymi bezładnie samochodami, które często zastawia wjazd do garaży, utrudniają ruch pieszych i stwarzają niebezpieczeństwo potrącenia. Wykonanie utwardzenia nawierzchni i wyznaczenie miejsc parkingowych uporządkuje to wyjątkowe miejsce w otulinie Strugi Toruńskiej.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
175000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Miasto
  28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbyło się w hotelu Filmar.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Na zdjęciu: iluminacja świąteczna zawieszona nad ulicą Szeroką
  Miasto
  W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Wielka Toruńska Świąteczna Ślizgawka - plakat
  Miasto, Sport
  Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.
 • Plakat festiwalu Sztuka Natury 2023
  Eko, Miasto
  Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Firma Multiconsult Polska opracowała Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia – SUMP dla MOFT do roku 2030 (z perspektywą do roku 2040). W dokumencie zaproponowano 4 scenariusze rozwoju i 3 cele strategiczne. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Torunia i czterech podtoruńskich powiatów –...
 • Posiedzenie Komisji Związku Miast Nowej Hanzy odbyło się 25 listopada 2023 r. w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Torunia, który był gospodarzem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w czerwcu 2023 r.
 • Pracodawcy rozważający zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w rekrutacji pracowników oraz wsparcie finansowe przeznaczone na rehabilitację zawodową ww. osób.
 • Elana Toruń jako beniaminek świetnie sobie radzi w trzeciej lidze rozgrywek polskiej piłki nożnej. Rundę jesienną zakończyła w sobotę 25 listopada 2023 r. na drugim miejscu, przed trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz.
 • Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • 27 listopada 2023 r. zmarł pisarz i poeta Paweł Huelle - laureat Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego w 2005 roku.
 • Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.