K0073 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

K0073

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek(K)
Numer projektu: 
K0073
Tytuł projektu: 
Przystanek Fizyka.
Lokalizacja: 
Kaszczorek, działka 166/63 (ul. Szczęśliwa) lub działka 253/37 (ul. Skierki), jeśli te lokalizacje nie będą możliwe do realizacji, każda inna działka miejska na terenie Kaszczorka.
Opis projektu: 
Proponowany projekt polega na wykonaniu oczka wodnego z odwróconym akwarium a także z rybami. Sposób montażu akwarium przedstawia fizyczne zjawisko "napięcia powierzchniowego". Logika podpowiada, że woda powinna wypływać z akwarium pod swoim ciężarem a dzięki zjawisku napięcia powierzchniowego tak się nie dzieje. Oczko wodne ma mieć średnicę około 2 m i głębokość około 1,5 m tak aby cały rok mogły w nim żyć ryby - welony. Obok oczka mają być ławki z betonu płukanego i drewna. Punkt ma mieć 2 funkcje - rekreacyjną oraz edukacyjną.
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.