K0079 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

K0079

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek(K)
Numer projektu: 
K0079
Tytuł projektu: 
Półkolonie dla dzieci w Kaszczorku.
Lokalizacja: 
Mobilny Dom Kultury Oryl i jego bezpośrednie pobliże Oryl ul. Skierki Toruń lub jeśli to miejsce nie powstanie do 2020 roku to inne miejsce w Kaszczorku np. Punkt Postojowy dla Kajarzy Wygoda niedaleko Skansenu w Kaszczorku lub inne miejsce w Kaszczorku ustalone przez organizatora.
Opis projektu: 
Półkolonie dla dzieci w wakacje 2020 roku w Kaszczorku. W ramach półkolonii organizowanych w lipcu lub sierpniu 2020 roku w Kaszczorku mają się odbywać zajęcia5 dni w tygodniu, przez 2 tygodnie, między poniedziałkiem a piątkiem, mogą się również odbywać w sobotę. Dzieci będą pod opieką od 7:00 do 17:00. Będą prowadzone zajęcia dla dzieci w wieku między 10 a 15ym rokiem życia. Grupa do 20 osób. W ramach zajęć ma być nieodpłatny catering dla uczestników - 3 posiłki każdego dnia. Mają się odbyć minimalnie: warsztaty ze śpiewu (emisja głosu, zabawy muzyczne, karaoke, beatbox, tworzenie piosenki, wzmacnianie poczucia rytmu i pamięci muzycznej) zakończone koncertem dla publiczności; z budowy łodzi jednopiennych (dłubanek); z prac wikliniarskich (koszyki i inne przedmioty); z wypieku pierników; z wytwarzania mioteł brzozowych; z kiszenia ogórków. Mają się również odbywać nieodpłatne wycieczki np. do Fortu I oraz Muzeum Etnograficznego oddział w Kaszczorku oraz rejs do Muzeum Mennonitów w Nieszawce ze zwiedzaniem tego muzeum.
Budżet na rok: 
2020
Wycena wstępna UMT: 
35000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Drogowcy na Konstytucji 3 Maja
  Drogi, Miasto
  W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.