K0086 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0086

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek
Numer projektu: 
K0086
Tytuł projektu: 
"Televizja" Kaszczorek
Lokalizacja: 
Kaszczorek "Mobilny Dom Kultury Oryl" ul. Skierki
Opis projektu: 
Projekt pt. "Televizja" Kaszczorek, polega na stworzeniu internetowej telewizji osiedlowej osiedla Kaszczorek. W ramach projektu ma być udostępnionych w 2021 r. nieodpłatnie minimum 10 audycji o tematyce osiedlowej min: -"Teatr Televizji Kaszczorek". W ramach tej audycji ma być zrealizowane i udostępnione przedstawienie teatralne. Przedstawienie ma mieć tematykę związaną z historią wsi osiedla Kaszczorek. Przedstawienie ma się odbyć na żywo w Kaszczorku z udziałem mieszkańców w liczbie z zasadami zgodnymi z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury co do tego tyou wydarzeń. Ma być ono udostępnione w sieci. - "Poznaj Drwęcę" - W ramach tej audycji ma się odbyć spłw tradycyjną łodzią drewnianą Drwęcą na odcinku Lubicz- Kaszczorek. -Jeden z odcinków ma być poświęcony tradycyjnym zajęciom mieszkańców Kaszczorka w dawnych czasach - Spotkanie z ciekawymi ludźmi z Kaszczorka - Następny odcinek ma być poświęcony ciekawym miejscom w Kaszczorku - Relacja z wydarzenia sportowego w Kaszczorku - Spotkanie z Radą Okręgu nr 5 Kaszczorek - Live na osiedlu tj. spotkania z mieszkańcami, wywiady, prelekcje itp.
Budżet na rok: 
2021

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.