K0092 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0092

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek
Numer projektu: 
K0092
Tytuł projektu: 
Konkurs na wytwór artystyczny osadzony w Kaszczorku
Lokalizacja: 
Mobilny Dom Kultury oryl i jego bezpośrednie pobliże tj. ul. Skierki Toruń, jeśli to będzie niemożliwe to "Punkt Postojowy dla kajakarzy Wygoda" w Kaszczorku lub inne miejsce odpowiednie w Kaszczorku, które zostanie uznane za najbardziej właściwe do realizacji projektu.
Opis projektu: 
Niniejszy projekt polega na organizacji ogólnopolskiego konkursu w Kaszczorku. Do konkursu będą mogli stanąć wszyscy chętni ze swoimi pomysłami na aktywność artystyczną w każdej z dziedzin sztuki (np. spektakl teatralny, widowisko historyczne, widowisko obrzędowe, instalacja, powieść, wernisaż malarski, album fotograficzny, płyta muzyczna itp.) tematyka wytworu artystycznego musi być osadzona w realiach Kaszczorka z okresu sprzed 2000 r.(np. Legenda o Wodniku Kaszczorku" ) i musi wykorzystywać nazwy lokalne związane z Kaszczorkiem takie jak "Wygoda, Kunort, Kanada, Drwęca, Białe Góry" itp.) Przy realizacji utworu muszą uczestniczyć chętni mieszkańcy Kaszczorka. Pomysły będą zbierane przez komisję złożoną z artystów oraz mieszkańców Kaszczorka. Wybrany pomysłodawca będzie miał czas do listopada 2021 r. na przygotowanie swojego dzieła (napisanie książki, nagranie płyty, przygotowanie spektaklu itp.) W listopadzie lub grudniu nastąpi w Kaszczorku upublicznienie dzieła powstałego w ramach niniejszego projektu tzn. wystawienie spektaklu, koncert muzyczny z materiałem z nagranej płyty, wernisaż malarski lub tym podobne.
Budżet na rok: 
2021

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.